НОВИНИ

У Німеччині почали тестувати систему розпізнавання облич

Техніка покликана, зокрема, ідентифікувати розшукуваних злочинців і тим самим підвищити безпеку в громадських місцях.

У столиці Німеччини Берліні почалося тестування системи автоматичного розпізнавання осіб. Для участі в піврічному проекті, який стартував у вівторок, 1 серпня, зареєструвалися 250 добровольців.

По дві їхні фотографії та імена збережені в системі. Три камери спостереження, встановлені на вході, виході і ескалаторі берлінської залізничної станції Зюдкройц. Вони будуть вести зйомку перехожих, а спеціальна комп'ютерна програма - зіставляти особи на записи із збереженими в базі даних фотографіями.

За словами міністра внутрішніх справ Томаса де Мезьєра, нова техніка покликана, зокрема, ідентифікувати розшукуваних злочинців і тим самим підвищити безпеку в громадських місцях. Це повинно лякати правопорушників, допомагати в розслідуванні злочинів, а також підвищити у громадян почуття безпеки.

Під час другої тестової фази система повинна визначати підозрілі предмети і повідомляти про них. Експерти із захисту даних розцінюють техніку для розпізнавання осіб як порушення основного права на інформаційне самовизначення.

Нагадаємо, внаслідок наїзду ввечері 19 грудня вантажівки в натовп людей на різдвяному ярмарку в Берліні загинули 12 осіб, ще 49 людей отримали поранення. Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що наїзд вантажівки на відвідувачів різдвяного ярмарку в Берліні був терактом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.