НОВИНИ

Експорт вугілля в Україну є частиною спроб Трампа протистояти Росії – Bloomberg

У США намагаються обмежити вплив РФ на сусідів.

Компанія з Пенсільванії продасть Україні 700 тисяч тонн вугілля в рамках угоди, яку адміністрація президента Дональда Трампа проголосила важливим інструментом для обмеження впливу Росії на своїх європейських сусідів, пише Bloomberg.

"Хоча Трамп обіцяв покращувати зв'язки з російським президентом Владіміром Путіним, його адміністрація намагається обмежити енергетичне панування Путіна за допомогою збільшення американського експорту вугілля, природного газу і нафти, - пояснює автор статті.

Зазначається, що Україна багато в чому залежала від Росії щодо нафти та газу, а власні поставки вугілля занепали, оскільки значна їх частина надходила з східної частини країни, яку нині контролюють бойовики.

"Останні роки Київ і значна частина Східної Європи залежала від Росії і була зобов'язана їй за підтримку тепла, - заявив міністр енергетики США Рік Перрі, повідомляючи про угоду про постачання вугілля. - Тепер все змінюється. Сполучені Штати можуть запропонувати Україні альтернативу, і ми раді повідомити, що так і зробимо".

На церемонії в Києві в понеділок компанія Xcoal Energy & Resources оголосила про угоду з українським "Центренерго" про постачання 700 тисяч тонн вугілля на цей зимовий сезон. Олег Коземко, в.о. гендиректора "Центренерго", повідомив на прес-конференції в Києві, що спочатку Україна закупить 210 тисяч тонн за ціною 113 доларів за тонну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.