НОВИНИ

  ▪   Роман Кошмал

У зоні АТО в липні загинули 22 військових

Крім того, 80 захисників України зазнали поранень.

Упродовж липня 2017 року під час бойових дій на сході України загинули 22 військовослужбовці Збройних сил України, поранень зазнали 80 захисників. Про це свідчать щоденні дані Інформаційно-аналітичного центру нацбезпеки, які зібрав Тиждень.

1 липня. Головною "гарячою точкою" була ділянка фронту Кам’янка – Авдіївка – позиція «Шахта Бутовка» У результаті обстрілів один український військовослужбовець загинув, дев'ятеро дістали поранення.

2 липня. Найгарячіше було на Маріупольському напрямку, терористи обстрілювали Красногорівку, Водяне, Широкине. Унаслідок бойових дій загинули двоє українських військових, троэ зазнали поранень.

3 липня. Порушення перемир’я зафіксовані у Зайцевому, Авдіївці, Гнутовому, Станиці Луганській. У результаті боїв двоє українських військових отримали поранення.

4 липня. Бойовики не припиняли застосовувати заборонені Мінськими домовленостями міномети та артилерію у районі  Щастя, у Новотошківському, що на бахмутській трасі, у районі Попасної, на Світлодарській дузі та у Водяному. Двоє захисників загинули, ще троє травмовані.

5 липня.  В районі проведення антитерористичної операції спостерігалася рекордно низька кількість випадків порушення режиму тиші з боку російсько-окупаційних військ. За добу, що минула, також не було зафіксовано жодного випадку застосування противником важкої зброї (мінометів та артилерії), що заборонена Мінськими домовленостями. Втрат не було.

6 липня. Терористи обстрілювали Авдіївку, на інших ділянках фронту було спокійно. Двоє українських військових отримали поранення.

7 липня. Основні бойові дії розгорнулися в районі Троїцького, Авдіївки та Донецького аеропорту (Опитне та Невельське). Один український боєць загинув, ще одного поранено.

8 липня.  бойові дії велися у Станично-Луганському районі, в Авдіївці, у Красногорівці, Новотроїцькому та на ділянці фронту Павлопіль – Широкине. Четверо військовослужбовців дістали поранення.

9 липня. Ділянки бойової активності ворога – традиційні: Станично-Луганський район, «Шахта Бутовка», ділянка фронту Павлопіль – Широкине. Поранення отримали четверо захисників України.

10 липня. Найбільш активним ворог був на бахмутській трасі, поблизу Авдіївки, у Новотроїцькому та Березовому. Втрат у лавах українського війська немає.

11 липня. Найбільш напружена ситуація спостерігалася на Луганському напрямку. Загиблих та поранених серед українських військових немає.

12 липня. Бойові дії велися в Авдіївці та на позиції «Шахта Бутовка», на ділянці фронту Павлопіль – Широкине, у Березовому й Новотроїцькому, північніше Бахмутської траси та у Попаснянському районі. Один український військовий отримав поранення.

13 липня. Епіцентром бойових дій були ділянки фронту на Світлодарській дузі, а також околиці окупованої Горлівки. У результаті боїв один військовий ЗСУ загину, ще один отримав пораенння.

14 липня. Основними районами бойових дій залишаються Авдіївка, Широкине, Водяне та Кримське. Двоє українських захисників зазнали поранень.

15 липня. Бойові дії вібдувалися по всій лінії розмежування. Найгарячіше було у районі бахмутської траси, поблизу Світлодарська, в районі Авдіївки, а також у Красногорівці та у Мар’їнському районі. Один військовий загинув, ще троє поранені.

16 липня. Бойовики порушили режим тиші по всій лінії зіткнення. Основні бойові дії були у Трьохізбенці, Кримському, Золотому, Красногорівці, Новотроїцькому. Один військовослужбовець отримав поранення внаслідок обстрілу поблизу Широкиного.

17 липня. Бойовики активізувалися у Станично-Луганському районі, Авдіївці та  у Красногорівці. Один військовослужбовець дістав поранення внаслідок ворожого обстрілу. Інцидент стався у Талаківці на Маріупольському напрямку.

18 липня. Втрати сили АТО понесли під час ворожих обстрілів в районі Авдіївки. Двоє військовослужбовців були поранені.

19 липня. Основні бойові дії велися у Зайцевому, на ділянці фронту Авдіївка – Піски, у Красногорівці й Талаківці.Двоє військовослужбовців ЗСУ загинули, ще четверо отримали поранення.

20 липня. російсько-окупаційні війська відкривали потужний вогонь з мінометів, 122-мм ствольної артилерії та танків та установки «Град-П» в районі Красногорівки. Українські війська під час цього обстрілу понесли важкі втрати: четверо загиблих та двоє поранених. Бойові дії також точилися поблизу Новозванівки, Авдіївки та Пісок.

21 липня. Внаслідок бойових дій п’ятеро українських військових загинули: один військовослужбовець загинув від вогню снайпера поблизу Новгородського, три – під час бою біля Красногорівки, ще один – під час обстрілу позиції «Шахта Бутовка». Восьмеро українських військових отримали поранення (із них 7 – Красногорівка, 1 – позиція «Шахта Бутовка»). Крім того, один наш військовослужбовець потрапив в полон.

22 липня. Вогневі провокації зафіксовані в районі селища Верхньоторецьке, на шахті Бутівка, у Кримському та Мар’їнці. Один український військовий загинув, ще двоє отримали пораненні.

23 липня. Обстрілів терористів зазнали Новозванівка, Жовте, Новотошківське, Кримське, Красногорівка, Авдіївка.

24 липня. Окупанти порушували режим тиші у Станично-Луганському, Новоайдарському, Попаснянському районах, у Кримському, Новоолександрівці, на ділянці фронту Кам’янка – позиція «Шахта Бутовка», у Мар’їнці та Павлополі. Один український віськовий дістав поранення.

25 липня. Найскладніша обстановка в Авдіївці, на позиції «Шахта Бутовка», у Красногорівці, Богданівці та Широкиному. Троє військових ЗСУ поранені.

26 липня. Противник був активним неподалік Катеринівки, у Попаснянському районі, у Луганському, Кам’янці, на позиції «Шахта Бутівка» та Пісках. Один військовослужбовець дістав поранення внаслідок підриву на вибуховому пристрої. Інцидент стався у Попаснянському районі на Луганському напрямку.

27 липня. Бойові дії велися поблизу Авдіївки, у Мар’їнському районі та у Красногорівці. Одного бійця сил АТО було поранено поблизу Авдіївки.

28 липня. Втрати українські війська понесли у районі Зайцевого, Авдіївки та Кримського. При цьому поблизу останнього український військовий зазнав поранень внаслідок підриву на невідомому вибуховому пристрої, ще один військовий загинув у зоні проведення АТО.

29 липня. Найбільш активні бойові дії тривали в районі Новозванівки, поблизу бахмутської траси, на ділянці фронту Кам’янка – Авдіївка – позиція «Шахта Бутовка», Талаківці. Внаслідок бойових дій українські військові втрат не понесли.

30 липня. Внаслідок бойових дій один український військовий загинув, 9 бійців дістали поранення. Основні втрати (а саме 1 загиблий та восьмеро поранених наших військових) сили АТО понесли у Красногорівці під час мінометного обстрілу. Ще одного українського військового було поранено під час обстрілу ворогом наших позицій у Широкиному.

31 липня. Епіцентром бойових дій стали Новоолександрівка, що поблизу Попасної, Кримське, Зайцеве, Павлопіль та Гнутове. Четверо військовослужбовців дістали поранень.

Зазначимо, що у червні втрати у лавах Збройних Сил України було більшими: 23 загиблих і 111 поранених.