НОВИНИ

У ЄС стурбовані можливим початком торгової війни через сталь – ЗМІ

Брюссель покладає провину на Китай.

Наймогутніші країни в світі можуть не досягти прогресу в боротьбі з надлишковим виробництвом сталі до встановленого терміну (серпень, - ред.), що може стати для США потенційною причиною розв'язання торгової війни. Про це повідомив у понеділок, 31 липня, близький до Єврокомісії брюссельський мережевий ресурс EURACTIV.

Залежно від результатів розслідування, розпочатого адміністрацією Дональда Трампа в квітні, Вашингтон готовий ввести тарифи на металургійну продукцію країн всього світу під приводом захисту національної безпеки. Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер в червні заявив, що Європа буде готова нанести удар у відповідь "протягом кількох днів".

Під час липневого саміту G20 в Гамбурзі канцлер Німеччини Ангела Меркель призупинила початок торгової війни. Вона переконала наймогутніші країни, в тому числі США, надати багатосторонній системі останній шанс вирішити проблему надмірного виробництва сталі.

Лідери "двадцятки" дали створеному в минулому році форуму по надлишковим сталеливарним потужностям термін до серпня, щоб домогтися прогресу. Але поки достатніх зрушень немає. Офіційні особи, знайомі з ходом обговорення, сказали EURACTIV, що залишаються серйозні прогалини в частині обміну інформацією.

Брюссель покладає провину на Китай. У червні Китай вийшов на новий рекорд виробництва, збільшивши його на 5,7%. Починаючи з 2000 року Пекін швидко нарощує виробництво сталі, збільшивши частку на світовому ринку з 15% до майже 50%, що підкріплюється субсидіями і іншими державними заходами. Але Пекін стверджує, що 86% його виробництва призначене для внутрішнього споживання.

Раніше у Німеччині припустили, що введення Сполученими Штатами Америки нових санкцій проти Росії може привести до торгової війни між Брюсселем і Вашингтоном. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.