НОВИНИ

Нацполіція заявила про збільшення злочинів, пов'язаних з торгівлею людьми

За перше півріччя 2017 року поліція виявила майже 150 злочинів.

Національна поліція України заявила про збільшення злочинів, пов'язаних з торгівлею людьми, виявивши за перше півріччя 2017 року майже 150 злочинів, що значно перевищує показники минулого року. Про це повідомила прес-служба Національної поліції України.

Зазначається, що за півроку встановили 69 зловмисників, причетних до фактів торгівлі людьми. У 96 кримінальних провадженнях за статтею 149 (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини) Кримінального кодексу зловмисникам уже оголошено підозру у вчиненні цих злочинів.

"За 6 місяців 2017 року Національною поліцією встановлено та надано допомогу 156 потерпілим від злочинів у сфері торгівлі людьми. Найбільше серед потерпілих - жінок (119). Також потерпілими від дій зловмисників стали 37 чоловіків і 12 дітей. Загалом поліцейськими виявлено 144 кримінальні правопорушення (проти 60 у 2016 році), передбачених ст. 149  ККУ", - йдеться в повідомленні.

Також у Нацполіції наголосили, що найбільш вразливими від злочинів у сфері торгівлі людьми є жінки у віці від 18 до 26 років, а також діти від 13 до 18 років та чоловіки від 25 до 60 років. 

"При цьому кримінальні правопорушення за фактами торгівлі дітьми є одними з найбільш латентних і складних для виявлення та розслідування. Що ж стосується основних країн призначення "живого товару", то ними є Росія, Польща, Туреччина, Україна, Німеччина, Ізраїль, Греція, Об'єднані Арабські Емірати", - додали у прес-службі.

Як повідомлялось, у лютому Міністерство внутрішніх справ України заявило, що громадяни України, затримані в Росії у справі про міжнародний наркосиндикат, є жертвами торговців людьми.

Нагадаємо, російські правоохоронні органи заявили про ліквідацію міжнародного наркосиндикату "ХімПром" з річним оборотом понад 2 млрд рублів, в результаті спецоперації затримали 67 осіб, 47 з яких - громадяни України. Посольство України в РФ звернулося до МЗС Росії і слідчого департаменту МВС РФ із запитом підтвердити інформацію про наявність серед затриманих громадян України.

Раніше правозахисники повідомляли, що майже 2 тисячі українців у РФ незаконно залучили до торгівлі наркотиками. У грудні 2016 року Національна поліція України заявила, що викрила міжнародне злочинне угруповання, яка вербувало людей для роботи наркокур'єрами в Російській Федерації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.