НОВИНИ

Вищий адмінсуд визнав незаконною ліквідацію банку "Хрещатик"

Суд констатував, що НБУ передчасно і необґрунтовано визнав банк неплатоспроможним.

Вищий адміністративний суд України підтримав судові рішення попередніх інстанцій щодо незаконної неплатоспроможності банку "Хрещатик", яка призвела до його ліквідації. Про це йдеться в постанові суду №826 / 6665/16 від 20 липня.

Суд констатував, що Нацбанк передчасно і необґрунтовано визнав банк "Хрещатик" неплатоспроможним, оскільки 4 квітня 2016 року НБУ відніс банк до проблемних на 180 днів, а вже 5 квітня - до неплатоспроможних. При цьому НБУ посилався на порушення банком нормативу адекватності капіталу, хоча перед цим дозволив банкам його порушувати.

Тому ВАСУ вирішив залишити без змін постанову Окружного адмінсуду Києва від 19 січня і постанову Київського апеляційного адмінсуду від 20 квітня, яким було задоволено позов Благодійної організації «Благодійний фонд« Богдана Гаврилишина », Благодійного фонду« Енергетичний центр ім. Люндіна », ТОВ« Сіріус-1 »і визнано протиправним і скасовано постанову НБУ №234 від 5 квітня 2016 року про віднесення банку«Хрещатик» до категорії неплатоспроможних.

Як повідомлялось, 11 травня суди прийняли неправосудні рішення, які набрали чинності щодо 12 банків, відновлюючи їхню роботу, серед  яких і банк "Хрещатик". 

Раніше поліція затримала чотирьох із 16 службових осіб ПАТ КБ "Хрещатик", які намагалися уникнути відповідальності за заволодіння коштами клієнтів банку на суму понад 50 млн грн.

Нагадаємо, 5 квітня 2016 року НБУ оголосив "Хрещатик" неплатоспроможним і ввів тимчасову адміністрацію. У зв'язку з цим обслуговування "Картки киянина" передали від банку "Хрещатик" у державний Ощадбанк. 20 квітня Нацбанк надіслав правоохоронним органам листа зі свідченнями про організовану злочинну діяльність в банку "Хрещатик". Пізніше Фонд гарантування звинуватив керівництво банку «Хрещатик» у кримінальних правопорушеннях. Національний банк України 2 червня 2016 року прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку "Хрещатик".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.