НОВИНИ

Посол України різко відреагував на заяву дипломата з Італії щодо Криму

Неоднозначні і суперечливі заяви посла не відповідають позиції керівництва країни.

Заяви посла Італії в Росії Чезаре Рагальїні щодо Криму не відповідають офіційній позиції італійського уряду, який не визнає російської анексії. Про це йдеться у заяві посла України в Італії Євгенія Перелигіна.

"Рагальїні підкреслив, що "Крим не був першою країною, яка голосувала за свою незалежність в Європі", забуваючи про те, що Крим - не суверенна держава, а частина території України. Заява Рагальїні могла б означати зміну позиції Італії, але це не так. Ця позиція існує тільки на сторінках Corriere della Sera, і МЗС має це виправити", - йдеться в заяві.

Перелигін зазначив, що неоднозначні і суперечливі заяви посла не відповідають позиції керівництва країни.

"Для нас не зрозуміло, як посол може відкрито говорити про позицію за межами своєї компетенції. Ми нагадуємо, що Італія не висловлювалася проти глибокої співпраці та інтеграції України до європейських і євроатлантичних структур", - зазначив український посол.

Як відомо, офіційна позиція італійського уряду полягає в тому, що Італія підтримує суверенітет та територіальну цілісність України і не визнає російську анексію Криму.

Раніше посол Італії в Росії Чезаре Марія Рагальїні заявив в інтерв’ю італійському виданню Corriere Della Sera, що "Крим не був першою країною, яка голосувала за свою незалежність в Європі".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.