НОВИНИ

Німеччина не узгодила п'ять проектів підключення "Північного Потоку-2"

Три з пропонованих проектів потребують додаткового уточнення, а два втратили актуальність.

Федеральне мережеве агентство Німеччини через невизначеність не узгодило п'ять проектів "Північного потоку-2" у плані розвитку національної газотранспортної мережі до 2026 року. Про це йдетсья у релізі Bundesnetzagentur.

Ці рішення пояснюються тим, що три з пропонованих проектів потребують додаткового уточнення, а два втратили актуальність.

Зазначається, що мережеві оператори запропонували проекти на суму 4,5 млрд євро. З них агентство внесло в план проекти на 3,9 млрд євро. Це 112 заходів, які передбачають будівництво 822,6 км лінійної частини та нових компресорних потужностей на 429 МВт.

"Ми захищаємо німецьких споживачів газу від непотрібних витрат. Дорогі заходи розширення в німецькій газотранспортної мережі повинні бути реалізовані, тільки якщо вони дійсно необхідні", - зауважив президент мережевого агентства Йохен Хоманн.

Як повідомлялося, 17 липня у Німеччині розпочалися слухання щодо будівництва "Північного потоку-2". 

Нагадаємо, що 26 червня тринадцять країн ЄС вирішили виступити проти "Північного потоку-2".

"Північний потік - 2" - це друга гілка трубопроводу по дну Балтійського моря від російського узбережжя до узбережжя Німеччини, який повинен подвоїть потужності діючого "Північного потоку", що дозволяє постачати газ в Європу в обхід українського транзиту.

У фінансуванні трубопроводу, який щорічно зможе транспортувати в Німеччину і країни Європи до 55 млрд кубометрів російського газу, беруть участь п'ять європейських компаній (французька Engie, австрійська OMV, британо-нідерландська Royal Dutch Shell і німецькі Uniper і Wintershall), які, зі слів еколога і активістки Євгєнії Чирикової, "з якоїсь загадкової причини належать "Газпрому".

Проти проекту активно виступають країни Балтії і Польща, серйозні питання залишаються і у Єврокомісії. Gрезидент України Петро Порошенко назвав "Північний потік-2" "інструментом російської енергетичної агресії" проти Києва і Брюсселя.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.