НОВИНИ

Палестинця для Моссаду викрали українські спецслужби

Німецький журнал Der Spiegel із посиланням на власні джерела стверджує, що палестинця Дірара Абу-Сісі ізраїльському Моссаду допомогли викрасти українські спецслужби.

Так, джерела видання у західній розвідцізаявляють, що саме "українські агенти викрали Абу-Сісі".

"Пізніше європейці передали їхню жертву ізраїльтянам, які і просили про викрадення", - пише видання, за даними якого Моссад утримує Абу-Сісі у зв'язку зі справою Гілада Шаліта, захопленого в червні 2006 року палестинськими терористами.

"Єрусалим може вірити, що Абу-Сісі мав інформацію щодо ізраїльського солдата Гілада Шаліта, який був викрадений чотири з половиною роки тому Хамасом", - пише Der Spiegel.

Видання зазначає, що Ізраїль і Хамас обговорювали обмін полоненими при посередництві Німеччини.

Хамас хоче обміняти Гілада на тисячу палестинців, які наразі перебувають в ізраїльських тюрмах. Однак Ізраїль не полишаєнадії звільнити Шаліта за допомогою військової операції. Для цьоговони мають знати, де конкретно його тримають.

"Це та інформація, яку вони сподіваються отримати від Абу-Сісі", - зазначає видання.

На підтвердження своєї думки видання наводить слова співрозмовника, який побажав залишитись неназваним.

"Якщо Моссад йде на такі витрати та допитує людину протягом шести тижнів, він має знати щось, що Ізраїль хоче почути. Якби Абу-Сісі був лише "подразником", його могли просто вбити", - зазначив співрозмовник видання.

Раніше СБУ заявляли, що "Служба безпеки України операцiй iз затримання цього громадянина не проводила й не надавала допомоги".

Водночас адвокат Абу-Сісі Смадар Бен-Натан спростувала будь-який зв'язок Абу-Сісі зі справою Шаліта, повідомляє The Jerusalem post з посиланням на армійське радіо.

"Історія Гілада Шаліта ніколи не постава у питаннях до Абу-Сісі. Ніколи не згадувалось, що він щось знає або причетний до цієї справи", - зазначила адвокат.

Чергове судове засідання у справі Абусісі відбудеться у четвер.

Нагадаємо, Абу-Сісі був викрадений уночі 18 лютого з поїзда N63, що прямував з Харкова до Києва. Він одружений на українській громадянці, яка й повідомила Агентство ООН у справах біженців про зникнення чоловіка.

Згодом Ізраїль повідомив, що Абу-Сісі знаходиться в ізраїльській в'язниці.

Українське МЗС провело зустріч із послом Ізраїлю Зіною Калай-Клайтман щодо викрадення з території України палестинця Дірара Абусісі, і тепер чекає на відповіді на поставлені міністерством запитання.