НОВИНИ

У Державній міграційній службі підтвердили, що Саакашвілі втратив українське громадянство

Раніше ЗМІ з посиланням на свої джерела поширили відповідну інформацію.

Президент України Петро Порошенко своїм указом позбавив колишнього президента Грузії та екс-голову Одеської обладміністрації Міхеіла Саакашвілі українського громадянства.. Про це повідомили в Державній міграційній службі України.

"Матеріали стосовно Міхеіля Саакашвілі надані Генеральною прокуратурою України, опрацьовані Державною міграційною службою України, направлені на розгляд Комісії з питань громадянства при Президентові України, та у встановленому порядку розглянуті на засіданні Комісії. За Конституцією України Президент України приймає рішення про втрату громадянства України на підставі висновків Комісії з питань громадянства", - йдеться у повідомленні.

У міграційній службі пояснили, що припинення громадянства України у випадках, передбачених законом є конституційною нормою. Підстави для втрати громадянства України перелічені у ст. 19 закону України "Про громадянство України". До таких підстав, зокрема, відноситься, добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття або набуття  особою  громадянства України на підставі статті 9 цього  Закону  внаслідок  обману,  свідомого  подання  неправдивих відомостей або фальшивих документів.

"Згідно зі статтями 24 та 25 Закону підготовка подань про втрату особами громадянства України і разом із необхідними документами надсилання їх на розгляд Комісії при Президентові України з питань громадянства, в залежності від місця проживання особи, здійснюється Державною міграційною службою України та Міністерством закордонних справ України, дипломатичними представництвами та консульськими установами України", - зауважили у відомстві.

Зазначимо, що наразі на офіційному порталі глави держави немає відповідного указу.

Як відомо, українське громадянство Саакашвілі надав своїм указом президент України Петро Порошенко наприкінці травня 2015 року. Напередодні отримання українського паспорта його було призначено головою Одеської облдержадміністрації. У грудні 2015 року Саакашвілі позбавили громадянства Грузії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.