НОВИНИ

В окупованому Криму "суд" виніс вирок "українському диверсанту" Стогнію

Засідання "суду" проходило в закритому режимі.

В окупованому Криму Київський районний "суд" Сімферополя засудив українця Олексія Стогнія до 3 років і 6 місяців позбавлення волі. Про це повідомляє "Кримська правозахисна група".

Згідно з повідомленням, засідання "суду" проходило 17 липня в закритому режимі. Як зазначають правозахисники, вирок Стогнію винесено за двома статтями, не пов'язаними зі шпигунством і диверсією, в яких його звинувачувало ФСБ РФ. Зокрема, Стогнію інкримінували незаконне носіння та переробку вогнепальної зброї.

Олексій Стогній

У листопаді минулого року на російському пропагандистському каналі "Росія 1" вийшов сюжет, під час якого севастополець нібито "визнав провину" і розповів про "шпигунство на користь України". При цьому російські пропагандисти назвали його "полковником Головного управління розвідки України" і зв'язали з іншим фігурантом справи диверсантів" - Дмитром Штибліковим.

Експерти-правозахисники вважають, що "свідчення" могли бути отримані під тиском. Відеозйомка проводилася з порушенням міжнародного і російського права – поряд із затриманим на відео не видно ані адвоката, ані слідчого, який ставить запитання.

Нагадаємо, 21 листопада 2016 року російські ЗМІ повідомили про арешт у Криму двох начебто "українських диверсантів". Один із них Олексій Стогній, якого російські ЗМІ називають полковником Головного розвідуправління України. Другий Гліб Шаблій, якого називають українським офіцером. У суді нібито встановили зв'язок затриманих із Бессарабовим, Штибліковим і Дудкою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.