НОВИНИ

  ▪   Любов Петренко

Росія в "обіймах" санкцій. Які обмежувальні заходи проти РФ запровадили з початку року

За сім місяців проти Росії встигли ввести низку нових санкцій та розширити або продовжити наявні.

Список санкцій проти Росії продовжує зростати і має чималі перспективи для того, аби стати ще більшим, і політика Кремля тільки сприяє цьому. Нещодавнім поповненням стали нові санкції проти Росії, за які 25 липня проголосувала палата представників США. Далі законопроект розгляне Сенат, після чого він надійде на підпис президенту Дональду Трампу. 

Тиждень.ua зібрав обмежувальні заходи щодо РФ, які ввелися з початку 2017 року. 

США

Влада США 9 січня розширила список Маґнітского, додавши до нього голову Слідчого комітету РФ Олександра Бастрикіна та двох інших службовців органів - Станіслава Гордієвського та Геннадія Плаксіна. До санкційного списку потрапили також депутати Держдуми Андрєй Луговий і Дмітрій Ковтун, яких Великобританія звинуватила в причетності до вбивства Алєксандра Літвінєнка. 

На початку літа, 20 червня, Сполучені Штати розширили санкції проти Росії через агресію щодо України, додавши до списку обмежувальних заходів ще 38 росіян та організацій. Зокрема, у список додали приватну військову компанію "Вагнер" та її командира Дмімрія Уткіна, охоронний холдинг "Волк", який, ймовірно, пов'язаний з лідером байкерів "Ночных волков" Алєксандром Залдостановим, який також відомий як Хірург. 

Згодом Білий дім обмежив використання російської "Лабораторії Касперського", якою користувалось Міноборони США. Відповідне рішення було прийняте з метою забезпечити цілісність і безпеку американських урядових систем і мереж, адже раніше авторка пропозиції заявляла про тривогу через зв'язки між "Лабораторією Касперського" і Кремлем.

А вже 26 липня Палата представників США проголосувала за нові санкції проти РФ, які пропонують заборонити президенту США Дональду Трампу послаблювати санкції або істотно змінювати американську політику щодо Росії без схвалення Конгресу. Варто наголосити, що відповідні санкції проти Росії зачеплять вісім проектів за участю компаній ЄС. При цьому в посольстві Сполучених Штатів назвали ключові для України позиції, серед яких визначено, що політикою Сполучених Штатів є, зокрема, зменшення залежності від російських енергетичних ресурсів.

Європа 

Європейський суд юстиції загальної юрисдикції в Люксембурзі 15 червня залишив у силі санкції ЄС проти пропагандиста Кремля Дмітрія Кісєльова, через якого раніше Велика Британія заблокувала рахунки міжнародного інформаційного агентства (МЕА) "Россия сегодня", яким і керував Кісєльов.

19 червня Європейський Союз продовжив ще на рік обмежувальні заходи на інвестиції в анексований Росією Крим.

Наприкінці червня вступило в силу рішення ЄС про продовження економічних секторальних санкцій проти Росії до 2018 року. Зокрема, санкції пов'язані з обмеженням доступу низки російських банків і держкомпаній на фінансовий ринок, ембарго на торгівлю російською зброєю і забороною на експорт в Росію деяких товарів подвійного призначення і технологій в області розробки і видобутку нафти. При цьому Рада ЄС зазначила, що воно ґрунтується на тому, що Росія і досі не виконала всі умови мінських угод.

У відповідь на міжнародні санкції президент Росії Владімір Путін підписав указ про продовження економічних санкцій щодо України, США та Євросоюзу до 31 грудня 2018 року, дія яких почалося 5 липня.

Варто зазначити також, що через поставку газових турбін Siemens в окупований Крим у ЄС вирішили обговорити розширення санкцій проти Росії

 

Україна

Петро Порошенко 16 березня затвердив санкції щодо російських банків строком на один рік, які застосували до Сбєрбанку та ще чотирьох російських банків.

Згодом президент України ввів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти російських інтернет-ресурсів. Серед компаній, які потрапили під дію санкцій, зазначені російські ресурси "Mail.ru", "Яндекс", "ВКонтакте" і "Однокласники", а також низка російських банків, авіакомпаній і ЗМІ: РЕН ТВ, НТВ ПЛЮС, РБК, ТНТ, "Первый канал". Загалом у списку санкцій України 1 228 фізичних осіб та 468 юридичних

Зазначимо, що впровадження нових санкцій проти РФ ще будуть обговорювати у ЄС, також можливі подібні ініціативи і в США та Україні, адже стабільні порушення Росією різноманітних домовленостей постійно порушують відповідне питання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.