НОВИНИ

Поляки продовжують протести, вимагаючи накласти вето на ще один закон щодо судової реформи

Мітингувальники подякували президенту Дуді за уже накладені вето, але політика попросили скасувати ще один закон.

Тисячі мешканців Варшави, Любліна, Кракова, Вроцлава, Познані та інших польських міст вийшли увечері 24 липня знову вийшли на мітинг з вимогою накласти вето на закон щодо судової реформи.

При цьому мітингувальники подякували президенту країни Анджею Дуді за вето щодо заокнів про Верховний суд і Національну раду судочинства, однак вони вимагали його накладення на ще один закон - про суди загальної юрисдикції.

"Дякую, що ви нам повірили, що ми не захищаємо себе, а нашу Конституцію і громадянські права", - заявила голова Верховного суду Малгожата Герсдорф.

Голова відомства наголосила, що ще один закон залишився і потрібно бути чуйними і дивитися, як виконавча влада його реалізує.

Інші судді, які також виступали, дякували демонстрантам за підтримку і громадянську свідомість.

Як повідомлялось, 24 липня Дуда ветував "диктаторські" закони у судовій системі, які викликали масові протести поляків.

Нагадаємо, в ніч на суботу Сенат Польщі схвалив закон, що має надати політикам країни значний контроль над судовою системою, всупереч застереженням ЄС. У президента Анджея Дуди є 21 день, щоб підписати закон. Досі він дотримувався лінії правлячої партії, яка цей закон і просуває.

Поляки масово протестують проти судової реформи. Демонстрації у четвер, 20 липня, стали одними з наймасштабніших виступів проти правлячої польської націонал-консервативної партії "Право та справедливість" (ПіС) з моменту її приходу до влади у 2015 році, уточнює Reuters. Демонстранти скандували, зокрема, "Вільна Польша, європейська!". "Ми не дозволимо їм топтати європейські цінності. Ми не дозволимо собі бути виштовхнутими з Європейського Союзу".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.