НОВИНИ

Аварійні реактори японської АЕС накриють тканиною

Уряд Японії обговорює з експертами можливість покриття аварійних реакторів АЕС «Фукусіма-1» спеціальною тканиною, щоб запобігти витоку радіації.

Як повідомив на прес-конференції в середу генеральний секретар кабінету міністрів Японії Юкіо Едано, «ми розглядаємо будь-яку можливість узяти ситуацію на станції під контроль».

Крім того, влада пропонує використовувати танкер для відкачування радіоактивної води з пошкодженої АЕС.

Разом з тим, представник національного Агентства по атомній і промисловій безпеці у середу повідомив, що вміст радіоактивного йоду в морській воді поблизу аварійної АЕС «Фукусіма-1» перевищив встановлену місцевим законодавством граничну норму в 3355 разів.

Також стало відомо, що президент компанії Tokyo Electric Power Company (TEPCO), яка є оператором аварійної АЕС «Фукусіма-1». Приводом для відправки 66-річного Масатакі Сімідзу в лікарню став підвищений тиск і запаморочення, повідомили в представництві компанії. Раніше офіційні представники TEPCO спростували чутки, нібито Сімідзу склав з себе повноваження, наклав на себе руки або втік з Японії.

За останніми даними Національного поліцейського агентства Японії, підтверджена загибель 11 тис. 4 чоловік. У списку зниклих безвісти - 17 тис. 339 чоловік. Список поранених досяг 2 тис. 778 чоловік.

Нагадаємо, нещодавно посол Японії в Україні Тадаші Ідзава заявив, що Японія буде і надалі продовжувати фінансувати всі чорнобильські проекти, незважаючи на катастрофічні наслідки землетрусу.

Як повідомлялось, руйнівний землетрус магнітудою 9,0 стався в Японії 11 березня. Він  викликав цунамі заввишки десяти метрів. За останніми даними поліції, число жертв стихії перевищило 11 тисяч чоловік, більше 17,3 тисяч чоловік вважаються зниклими без вісті. Після землетрусу і цунамі на АЕС «Фукусіма-1» була зафіксована серія аварій викликаних виходом з ладу системи охолодження.В результаті інцидентів на АЕС виявлено декілька витоків радіації, що змусило владу евакуювати людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС. Також введено заборону на польоти над станцією в радіусі 30 кілометрів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги