НОВИНИ

Дуда ветував "диктаторські" закони, які викликали масові протести поляків

Президент Польщі виступив проти посилення влади генерального прокурора над Верховним судом.

У понеділок, 24 липня, президент Польщі Анджей Дуда наклав вето на закони про Верховний суд та Держану раду судочинства. Про це повідомляє Польське радіо.

Він наголосив, що зміни у судовій системі Польщі потрібні, але він проти ідеї посилення влади генерального прокурора над Верховним судом. Він також закликав заспокоїти суспільні настрої.

Дуда зазначив, що він провів численні консультації з юристами, політиками, передусім з Зофією Ромашевською, яка, як сказав, мала вирішальний вплив на його рішення.

Президент шкодує, що йому не представили законопроект про Верховний суд перед голосуванням у парламенті. Дуда наголосив, що у польській законодавчій традиції ніколи не було рішень, згідно з якими генеральний прокурор може втручатися у роботу Верховного суду.

Анджей Дуда наголосив, що він прибічник реформи судоустрою, але «розумної реформи».

Президент Польщі сповістив також, що у рамках президентської законодавчої ініціативи, він підготує власні проекти законів про Верховний суд та Державну раду судочинства. За словами Анджея Дуди, законопроекти будуть готові упродовж двох місяців.

Нагадаємо, в ніч на суботу Сенат Польщі схвалив закон, що має надати політикам країни значний контроль над судовою системою, всупереч застереженням ЄС. У президента Анджея Дуди є 21 день, щоб підписати закон. Досі він дотримувався лінії правлячої партії, яка цей закон і просуває.

Поляки масово протестують проти судової реформи. Демонстрації у четвер, 20 липня, стали одними з наймасштабніших виступів проти правлячої польської націонал-консервативної партії "Право та справедливість" (ПіС) з моменту її приходу до влади у 2015 році, уточнює Reuters. Демонстранти скандували, зокрема, "Вільна Польша, європейська!". "Ми не дозволимо їм топтати європейські цінності. Ми не дозволимо собі бути виштовхнутими з Європейського Союзу".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.