НОВИНИ

Нацбанк скасував видачу довідок про декларування валютних цінностей підприємцям

У той же час, зберігається вимога про надання інформації для декларування валютних цінностей, доходів та майна суб'єктами підприємницької діяльності НБУ та державним податковим інспекціям за місцем знаходження таких суб'єктів.

Національний банк припиняє видачу довідок про проведення декларування валютних цінностей суб'єктам зовнішньоекономічної підприємницької діяльності. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Згідно з повідомленням, відтепер така довідка вже не потрібна для прийняття до митного оформлення експортно-імпортних вантажів, проведення банківських операцій з валютними цінностями уповноваженими банками України, а також здійснення інших видів зовнішньоекономічної діяльності.

У той же час, зберігається вимога про надання інформації для декларування валютних цінностей, доходів та майна суб'єктами підприємницької діяльності Національного банку України та державним податковим інспекціям за місцем знаходження таких суб'єктів.

Відповідні зміни передбачено наказом Міністерства фінансів України №524 від 24 травня 2017 року, згідно з яким внесені зміни в наказ від 25 грудня 1995 року № 207 "Про затвердження форми Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами ", і набирають чинності сьогодні, 21 липня 2017 року.

Нагадаємо, 19 липня Національний банк України спростив умови та порядок купівлі, а також перерахування іноземної валюти для низки операцій.

Крім того, раніше НБУ спростив умови закордонного інвестування для бізнесу. Також у травні НБУ пом'якшив валютні обмеження для банків та їхніх клієнтів.

Крім того, в квітні Нацбанк України ухвалив рішення про пом'якшення обмеження щодо продажу валюти населенню з 12 тис. грн до 150 тис. грн у день в еквіваленті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.