НОВИНИ

ГПУ закликала РФ передати бойовика «ДНР», який закатував школяра Степана Чубенка

Правоохоронний орган з відповідним проханням звернувся до Генпрокуратури Росії.

Генеральна прокуратура України звернулася до ГП Росії з проханням передати бойовика "ДНР" Вадима Погодіна, який у 2014 році вбив школяра Степана Чубенка. Про це на своїй сторінці у Facebook написала прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган. Зокрема, вона передала слова заступника генпрокурора Євгена Єніна.

"Заступник Генерального прокурора України Євген Єнін: Сьогодні звернулися до Генеральної Прокуратури РФ з проханням передати нам одного з ватажків "ДНР" Вадима Погодіна, який у 2014 році в Донецьку звірськи убив неповнолітнього Степана Чубенка. В.Погодін був затриманий та утримується на тимчасово окупованій території АР Крим. Панове російські прокурори! Якщо у вас ще залишилися хоч якісь залишки совісті та честі, не покривайте вбивцю дитини! В.Погодін має повстати перед судом та понести законне покарання за особливо тяжкий злочин", - йдеться у повідомленні.

Як повідомлялось, 19 липня, мати українського школяра Степана Чубенко, якого влітку 2014 замучили та розстріляли бойовики "ДНР" з бандформування Вадима Погодіна "Керч", звернулася за допомогою до органів влади та українців. Влітку 2014 бойовики Погодіна зсадили хлопця з поїзда за стрічку кольору українського прапора і піддали тортурам. За наказом Погодіна, його підлеглі Михайло Сухомлинов і Юрій Москальов вивезли хлопчика в село під Донецьком, і там Погодін наказав убити юнака - стріляли в Степана сам Погодін і Сухомлинов. Після скоєних на Донбасі злочинів Погодін втік до Криму, де і був затриманий за запитом Інтерполу.

16-річний Степан Чубенко був воротарем футбольного клубу «Авангард». Петро Порошенко нагородив його посмертно орденом за «За мужність» ІІІ ступеня.