НОВИНИ

В Україні виявили радіоактивний йод з Японії

Державна інспекція ядерного регулювання України офіційно зареєструвала на території України наявність слідів йоду-131 з аварійною АЕС «Фукусіма-1». 27 березня йод-131 був зафіксований в мікроскопічній мінімально вимірюваній концентрації

Про це повідомив головний інспектор по ядерній і радіаційній безпеці України Михайло Гашев.

За словами Гашева, АЕС України працюють у штатному режимі, контроль радіаційної обстановки здійснюється в режимі онлайн - підвищення рівня потужності дози гамма-випромінювання на території України не спостерігається.

5 днів тому сліди йоду-131 з «Фукусіми-1» в повітрі зареєстрували у США і Канаді. Три дні тому - у Франції Болгарії, Чехії і Фінляндії. 29 березня сліди радіоактивних ізотопів йоду-131 виявили в Глазго (Шотландія).

За інформацією Київського інституту проблем управління імені Горшенина, з ізотопом цезію-137 ситуація складніша. Додатковий вміст у повітрі цезію-137 японського походження в Україні встановити неможливо. У 30-кілометрових зонах спостереження навколо діючих АЕС аналізам заважає цезій-137 Чорнобильського походження. У Київській області зміст ізотопу цезію-137 складає 4,4х10-5 Бк/м3.

«Відповідно до Норм радіаційної безпеки України (НРБУ-97) концентрація згаданих радіонуклідів в тисячі разів нижча рівня, який вимагає реагування. Допустима концентрація ізотопу йоду-131 для населення складає 4 Бк/м3, ізотопу цезію-137 - 0,8 Бк/м3», - сказав Гашев.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.