НОВИНИ

НАЗК знайшло порушення в деклараціях трьох міністрів

У агентстві пояснили, що попри порушення відсутні підстави для залучення посадовців до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило порушення в електронних деклараціях трьох міністрів. Відповідний висновок був затверджений на засіданні агентства в четвер, 20 липня, передають Українські Новини.

Зокрема, порушення виявили в декларації міністра інфраструктури Володимира Омеляна за 2015 рік. За результатами перевірки встановлено, що Омелян при внесенні відомостей про право спільної власності дружини на квартиру площею 82,5 кв. м не вказав інформацію про співвласників. Таким чином, в розділі "Об'єкти нерухомості" Омелян вказав недостовірні дані, що є порушенням пункту 2 частини 1 статті 46 закону "Про запобігання корупції".

За результатами перевірки декларації фактів суміщення і конфлікту інтересів у Омеляна не встановлено. Також відсутні підстави для залучення Омеляна до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Читайте також: НАБУ оголосило першу підозру за результатами перевірки е-декларації

Також співробітники НАЗК виявили порушення в електронній декларації міністра інформаційної політики Юрія Стеця за 2015 рік. Згідно з письмовим поясненням Стеця, в 2015 році він позичив 50 тис. доларів і 40 тис. євро третій особі. Інформацію про кошти Стець зазначив у розділі "Грошові активи". Однак міністр не вніс інформацію про угоду в розділ "Витрати і угоди". Таким чином, Стець порушив вимоги п. 10 ч. 1 ст. 46 закону "Про запобігання корупції". При цьому відсутні підстави для залучення Стеця до адміністративної або кримінальної відповідальності

Крім того, НАЗК виявило порушення в електронній декларації міністра культури Євгена Нищука за 2015 рік. У декларації Нищук вказав членом сім'ї сина Олексу і, згідно з документом, у сина були відсутні доходи. Водночас у відомості з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків підтверджують нарахування синові міністра 9,5 тис. гривень стипендії від Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого. Таким чином, Нищук порушив вимоги пункту 7 частини 1 статті 46 закону "Про запобігання корупції".

У НАЗК пояснили, що за результатами перевірки декларації фактів суміщення і конфлікту інтересів у Нищука не встановлено. Також відсутні підстави для залучення Нищука до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Раніше повідомлялося, що 20 липня НАЗК затвердило результати перевірки декларацій дев’ятьох членів Кабміну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.