НОВИНИ

НАЗК знайшло порушення в деклараціях трьох міністрів

У агентстві пояснили, що попри порушення відсутні підстави для залучення посадовців до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило порушення в електронних деклараціях трьох міністрів. Відповідний висновок був затверджений на засіданні агентства в четвер, 20 липня, передають Українські Новини.

Зокрема, порушення виявили в декларації міністра інфраструктури Володимира Омеляна за 2015 рік. За результатами перевірки встановлено, що Омелян при внесенні відомостей про право спільної власності дружини на квартиру площею 82,5 кв. м не вказав інформацію про співвласників. Таким чином, в розділі "Об'єкти нерухомості" Омелян вказав недостовірні дані, що є порушенням пункту 2 частини 1 статті 46 закону "Про запобігання корупції".

За результатами перевірки декларації фактів суміщення і конфлікту інтересів у Омеляна не встановлено. Також відсутні підстави для залучення Омеляна до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Читайте також: НАБУ оголосило першу підозру за результатами перевірки е-декларації

Також співробітники НАЗК виявили порушення в електронній декларації міністра інформаційної політики Юрія Стеця за 2015 рік. Згідно з письмовим поясненням Стеця, в 2015 році він позичив 50 тис. доларів і 40 тис. євро третій особі. Інформацію про кошти Стець зазначив у розділі "Грошові активи". Однак міністр не вніс інформацію про угоду в розділ "Витрати і угоди". Таким чином, Стець порушив вимоги п. 10 ч. 1 ст. 46 закону "Про запобігання корупції". При цьому відсутні підстави для залучення Стеця до адміністративної або кримінальної відповідальності

Крім того, НАЗК виявило порушення в електронній декларації міністра культури Євгена Нищука за 2015 рік. У декларації Нищук вказав членом сім'ї сина Олексу і, згідно з документом, у сина були відсутні доходи. Водночас у відомості з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків підтверджують нарахування синові міністра 9,5 тис. гривень стипендії від Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого. Таким чином, Нищук порушив вимоги пункту 7 частини 1 статті 46 закону "Про запобігання корупції".

У НАЗК пояснили, що за результатами перевірки декларації фактів суміщення і конфлікту інтересів у Нищука не встановлено. Також відсутні підстави для залучення Нищука до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Раніше повідомлялося, що 20 липня НАЗК затвердило результати перевірки декларацій дев’ятьох членів Кабміну.