НОВИНИ

Прокурор Сумської області підписав підозру екс-заступнику голови АП часів Януковича

У Чмиря знайшли незадекларовані 9 квартир та 3 паркомісця у столиці.

Депутату Сумської облради Юрію Чмирю, який під час Революції Гідності обіймав посаду заступника глави Адміністрації президента Віктора Януковича, підписали повідомлення про підозру в підробленні документів та декларуванні недостовірних відомостей. Про це повідомила прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган.

“Сьогодні, 20 липня 2017 року, прокурор Сумської області Віталій Матвійчук підписав повідомлення про підозру колишньому високопосадовцю із оточення Януковича, а на даний час депутату Сумської обласної ради Юрію Чмирю в приховуванні паспорта, підробці та використанні підроблених офіційних документів, а також у декларуванні недостовірних відомостей”, - йдеться у повідомленні.

Читайте також: У екс-заступника адміністрації Януковича знайшли понад мільйон незадекларованих доларів

За словами Сарган, досудовим розслідуванням встановлено, що після втечі Януковича з країни у підозрюваного, який на час кривавих подій Революції Гідності обіймав посаду заступника глави Адміністрації президента, з метою приховування великої кількості правочинів з дороговартісним майном виник злочинний умисел на отримання паспорта громадянина України.

“Реалізуючи задумане, колишній високопосадовець звернувся із заявою до відповідної установи про нібито втрату паспорта з власної необережності, на підставі чого отримав новий документ, що посвідчує особу. У подальшому підозрюваний використовував так званий втрачений паспорт для вчинення юридично значущих нотаріальних дій”, - уточнила Сарган.

Окрім того, вона зауважила: усвідомлюючи, що наявність великої кількості нерухомості у доньки матиме значний суспільний резонанс та негативно відіб’ється на його політичному іміджі, Чмирь не зазначив її як члена родини та не вніс у декларацію, хоча у ході слідства зібрано достатньо доказів того, що вони проживали та проживають разом, а, отже, пов’язані спільним побутом.

Зокрема, прес-секретар генпрокурора наголосила, що в декларації Чмиря не зазначено 9 квартир та 3 паркомісця у столиці, дохід від продажу нерухомості та корпоративні права двох товариств з обмеженою відповідальністю. Загалом 20-річна непрацююча донька підозрюваного має у власності нерухоме майно та корпоративні права на суму близько 40 млн грн.

Читайте також: ГПУ запідозрила екс-заступника голови АП у силовому розгоні Євромайдану

“Дії колишнього високопосадовця кваліфіковано за ч. 1 ст. 357 (умисне приховування офіційного документа), ч.ч.1, 4 ст. 358 (підроблення та використання завідомо підробленого документа) та ст. 3661 (декларування недостовірної інформації) КК України”, - відзначила Сарган і додала, що Чмир не прибув за викликом до прокуратури, повідомлення про підозру вручене слідчими прокуратури Сумської області в м. Києві у встановлений законом спосіб – керівнику житлово-експлуатаційної організації та адвокату підозрюваного, оскільки двері квартири протягом дня ніхто не відчинив.

Також наголошується, що прокуратура вже готує клопотання до суду про обрання депутату обласної ради запобіжного заходу.

Як відомо, Янукович призначив Чмиря заступником голови Адміністрації президента у розпал Майдану у грудні 2013 року, зробивши його куратором медіаполітики.

Тодішній журналіст Мустафа Найєм повідомляв, що 18-19 лютого, у момент загострення подій на Майдані, Юрій Чмирь приходив на прийом до Януковича.

Після Євромайдану Чмирь  купив квартиру в Києві. А прокуратура порушувала проти Чмиря справу за вимагання хабарів під час його роботи головою Сумської ОДА.