НОВИНИ

Аудит Приватбанку. НБУ виключив аудиторську фірму з реєстру через недостовірну інформацію

Відповідне рішення прийняло правління НБУ на підставі звернення комітету з питань аудиту банків.

Національний банк України виключив ТОВ "ПрайсвотерхаусКуперс (аудит)" (Київ, українська структура PwC) з реєстру аудиторських фірм, які мають право на проведення аудиторських перевірок банків. Про це повідомляє офіційний сайт Нацбанку.

Відповідне рішення прийняло правління НБУ на підставі звернення комітету з питань аудиту банків.

У повідомленні зазначено, що підставою для ухвалення відповідного рішення послужило підтвердження ТОВ "ПрайсвотерхаусКуперс (аудит)" недостовірної інформації про фінансово-господарську діяльність "ПриватБанку" (Київ), зокрема, про розмір кредитного ризику і регулятивного капіталу.

«Висновки ТОВ "Прайсвотерхаускуперс (аудит)" не відображали реальних ризиків роботи ПАТ КБ «Приватбанк», які стали причиною визнання банку неплатоспроможним, його націоналізації та суттєвих витрат держави на капіталізацію», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: НБУ: Приватбанк до націоналізації був фінансовою пірамідою

У регуляторі також нагадали, що «право Національного банку України на виключення з реєстру аудиторів банків передбачено ст. 7 Закону "Про Національний банк України" і ст. 70 Закону "Про банки і банківську діяльність " та уточнено у нормативно-правових актах НБУ. Практика відсторонення регулятором компаній від аудиту банків відповідає міжнародному підходу і базується на 27-му принципі Основних принципів банківського нагляду Базельського комітету».

Крім того, повідомляється, що в 2015-16 роках за порушення при проведенні аудиту банків НБУ заборонив проводити аудиторські перевірки банків 9 компаніям.

Нагадаємо, 18 грудня 2016 року Кабмін підтримав пропозицію Національного банку та Ради фінансової стабільності про перехід Приватбанк у стовідсоткову державну власність. Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що після повної стабілізації Приватбанк буде проданий.

Колишня глава Національного банку України Валерія Гонтарєва заявила, що у Приватбанку перед націоналізацією провели шахрайські операції на понад 16 млрд грн

Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження щодо колишніх власників Приватбанку за доведення фінустанови до неплатоспроможності.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.