НОВИНИ

У Азарова підвищили студентам плату за проживання в гуртожитках майже утричі

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту, Міністерство фінансів і Міністерство охорони здоров'я з 29 березня встановили граничну плату за проживання в гуртожитках для студентів у розмірі 40% мінімальної звичайної місячної академічної стипендії студентів вищих навчальних закладів. Про це сказано в наказі Міносвіти, Мінфіну і МОЗ №284/423/173 від 28 березня.

Міністерства встановили, що граничний розмір плати за проживання в студентських гуртожитках ВНЗ з урахуванням ПДВ, виходячи з нормативу 6 кв. м житлової площі (для новопобудованих гуртожитків - 8 кв. м) для студентів, абітурієнтів, клінічних ординаторів, аспірантів і докторантів, не може перевищувати 40% мінімальний звичайної академічної стипендії ВНЗ.

Крім того, гранична плата за гуртожиток для курсантів ВНЗ цивільної авіації, морського та річкового транспорту, Севастопольського національного інституту ядерної енергії та промисловості, які отримують безкоштовне харчування, а також для студентів індустріально-педагогічних ВНЗ 1-2 рівнів акредитації, які вчаться за програмами підготовки майстрів виробничого навчання і забезпечуються безкоштовним триразовим харчуванням, становить 20% від стипендії.

Для студентів вищевказаних закладів, які забезпечуються безкоштовним одноразовим харчуванням, плата за гуртожиток не може становити більш як 30%.

Студенти із серед дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки, а також студенти, які в період навчання віком від 18 до 23 років залишилися без батьків, забезпечуються гуртожитком безкоштовно.

Відповідно до державного бюджету на 2009 рік, розмір стипендії для студентів ВНЗ I-II рівнів акредитації становить 400 гривень на місяць, ВНЗ III-IV рівнів акредитації - 530 гривень на місяць; в 2010 році зазначені стипендії індексувалися на рівень інфляції.

В 2011 році розмір зазначених стипендій зберігся на встановленому в 2009 році рівні.

Як повідомлялось, 29 березня 100 студентів вимагали біля Київського національного університету ім. Тараса Шевченка не підвищувати вартість проживання в гуртожитках.

Зі слів учасників акції, із квітня вартість проживання в гуртожитках підвищується в середньому з 78 гривень до 209 гривень.

Довідка Тижня

28 лютого, близько 300 студентів пікетували будівлю комітетів Верховної Ради, протестуючи проти ухвалення закону про вищу освіту.

Раніше Міністерство освіти заявляло, що цього року на 42% скорочує державне замовлення при вступі до вишів на основі повної загальної середньої освіти в порівнянні з 2010 роком. Пізніше Табачник зазначав, що скорочення стосуватиметься тільки непопулярних на ринку праці спеціальностей.

Окрім цього, студенти скаржилися на невиплату стипендій. Міністерство освіти і науки, молоді та спорту обіцяло повністю розрахуватися з ними до кінця першого кварталу 2011 року

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.