НОВИНИ

Європі розповіли про професійних мільйонерів кабінету Азарова

Більшість членів українського уряду – мільйонери. Про це йшлося у доповіді Інституту Горшеніна «Великий український бізнес і уряд України», представленому 29 березня в Брюсселі керівником Департаменту медіа-програм Інституту Горшеніна Ксенією Василенко.

«Нинішній український уряд – кабінет прем`єр-міністра Миколи Азарова – один у своєму роді, де більшість займають не професійні політики, але дуже багаті люди, які тримають владу зараз», - сказала вона.

Василенко зазначила, що з 16 членів нинішнього уряду п`ятеро – Андрій Клюєв, Борис Колесніков, Сергій Тігіпко, Юрій Бойко і Микола Присяжнюк – є офіційними мільйонерами. За її словами, ще двоє – Віктор Балога і Микола Злочевський – хоч і не декларують свої мільйони, проте, де-факто також є мільйонерами.

У доповіді зазначається, що ряд міністрів в уряді реєструє свою власність на близьких родичів. Так, Микола Азаров і Олександр Лавринович реєструють свою власність на синів, а Дмитро Табачник – на рідного брата.

«Поза всяких сумнівів є чиновники у складі Кабінету міністрів України, які ніколи не мали супер-прибутків, як, наприклад, віце-прем`єр-міністр Віктор Тихонов і міністр закордонних справ Костянтин Грищенко», – сказала керівник Департаменту медіа-програм Інституту Горшеніна.

У доповіді Василенко зазначила, що за останній рік рівень статків багатьох урядових мільйонерів значно зріс.

«І це тільки інформація з відкритих джерел», - уточнила вона.

Так, за її словами, статки першого віце-прем`єра Клюєва за 2010 рік зросли більш ніж на півмільярда доларів, а статки віце-прем`єра Тігіпка – на 223,6 млн. доларів.

У доповіді з посиланням на відкриті джерела дано оцінку статків 12-ти членів уряду з 16-ти, а також сфер їх основних інтересів.

Як повідомлялось, Партія регіонів назвала ознакою відновлення економіки країни те, що 16 депутатів-регіоналів потрапили в топ-200 найбагатших українців.

Нагадаємо, згідно з рейтингом тижневика «Фокус», кількість доларових мільйонерів в Україні збільшилася з 8-ми в минулому році до 21-го в нинішньому. Загальний стан 21 мільярдера оцінюється майже в $ 58 млрд. Коли видання вперше оцінювало активи найбагатших українців, їх сотня «важила» $ 70 млрд. Для порівняння, видаткова частина Держбюджету-2011 складає 321,92 млрдгрн або $ 40 млрд.

Раніше американський журнал Forbes оприлюднив список мільярдерів, у який потрапили восьмеро українців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.