НОВИНИ

Річниця загибелі. Сьогодні в Україні вшановують пам'ять журналіста Павла Шеремета

Cлідство за рік не назвало жодного підозрюваного у вбивстві.

У четвер, 20 липня, минає рік від дня загибелі журналіста Павла Шеремета. У Києві на перетині вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка, де загинув Шеремет, відбудеться акція на честь пам'яті загиблого. Після хвилини мовчання хода вирушить до будівлі СБУ, Адміністрації президента та Міністерства внутрішніх справ. Колеги Павла будуть вимагати розслідувати вбивство.

Адже слідство за рік не назвало жодного підозрюваного у вбивстві. У Комітеті захисту журналістів закликали офіційних осіб пожвавити розслідування, зосередитися на роботі Шеремета в Україні як на можливому мотиві злочину і підтримувати будь-яке паралельне незалежне розслідування, а ЗМІ – постійно доповідати про результати.

Нагадаємо, 20 липня 2016 року в Києві в результаті вибуху автомобіля загинув журналіст Павло Шеремет. Авто належало керівнику "Української правди" Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 КК України (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). У СБУ раніше назвали чотири основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.

Журналісти "Слідство.Інфо" і міжнародної мережі OCCRP оприлюднили фільм-розслідування про вбивство Павла Шеремета.

З-поміж іншого, журналісти з’ясували, що авто колишнього чи теперішнього працівника СБУ Ігоря Устименка було помічене на відео з камер спостережень в ніч перед вбивством журналіста. У СБУ заявили, що Устименко звільнений зі спецслужби в квітні 2014 року. Нацполіція допитала Устименка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.