НОВИНИ

Мати закатованого бойовиками "ДНР" школяра закликала ГПУ вжити заходів для екстрадиції вбивці її сина

Сталіна Чубенко нагадала, що до закінчення адміністративного затримання Погодіна в Криму залишилося всього 10 днів.

У середу, 19 липня, мати українського школяра Степана Чубенко, якого влітку 2014 замучили та розстріляли бойовики "ДНР" з бандформування Вадима Погодіна "Керч", звернулася за допомогою до органів влади та українців. Про це жінка написала на своїй сторінці у Facebook.

Зокрема, Сталіна Чубенко нагадала, що до закінчення адміністративного затримання Погодіна в Криму залишилося всього 10 днів, тому правові колізії не повинні стати причиною зриву екстрадиції.

"Я вимагаю від Генпрокуратури негайно відправити доручення в Краматорськ і далі необхідні матеріали до Криму для екстрадиції Погодіна в Україну. Якщо протягом доби необхідні дії не будуть зроблені, я буду змушена звернутися до української та зарубіжної преси та почати протестну акцію біля стін Генеральної прокуратури. В першому документі звинувачення мого сина з боку вбивць, а 2-й документ підтверджує його відсутність на території України", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляє Цензор.net, Погодін звинувачується в низці важких злочинів: тортури українських полонених і вбивство 16-річного футболіста з Краматорська Степана Чубенко. Влітку 2014 бойовики Погодіна зсадили хлопця з поїзда за стрічку кольору українського прапора і піддали тортурам. За наказом Погодіна, його підлеглі Михайло Сухомлинов і Юрій Москальов вивезли хлопчика в село під Донецьком, і там Погодін наказав убити юнака - стріляли в Степана сам Погодін і Сухомлинов. Після скоєних на Донбасі злочинів Погодін втік до Криму, де і був затриманий за запитом Інтерполу.

16-річний Степан Чубенко був воротарем футбольного клубу «Авангард». Петро Порошенко нагородив його посмертно орденом за «За мужність» ІІІ ступеня.