НОВИНИ

У Трампа підтвердили намір перенести посольство США в Єрусалим

Зі слів віце-президента, перенесення дипломатичного представництва - це лише питання часу.

Віце-президент США Майк Пенс підтвердив намір президента Дональда Трампа перенести американське посольство в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалиму. Про це повідомляє CNN.

Виступаючи на конференції у Вашингтоні, Пенс зазначив, що Трамп особисто зацікавлений у врегулюванні давнього близькосхідного конфлікту, а перенесення дипломатичного представництва - це лише питання часу.

На початку червня президент США приблизно на півроку відклав перенесення посольства в Єрусалим. Влада тоді заявили, що політика щодо Єрусалиму не змінилася, однак статус міста повинен бути узгоджений між Ізраїлем і Палестинською автономією.

Раніше у США заявляли, що знаходяться на початковому етапі переговорів щодо перенесення свого посольства з Тель-Авіва до Єрусалиму. 

Перенесення дипломатичного представництва входив в список передвиборчих обіцянок Трампа. Постанова про відкриття американського посольства в Єрусалимі було затверджено Конгресом ще в 1996 році. Однак з того часу президенти США продовжували заборона на виконання постанови.

Офіційно місто Єрусалим було оголошено столицею у 1950 році за рішенням Кнесету. Світова спільнота не визнає цього, тому всі посольства знаходяться в Тель-Авіві.

Закон про перенесення американського посольства в Єрусалим був схвалений членами Конгресу США ще в 1995 році. Однак, прагнучи уникнути загострення ситуації на Близькому Сході, реалізацію цього закону відкладали.

На паризькій мирній конференції закликали Ізраїль повернутися до кордонів 1967 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.