НОВИНИ

Опитування показало кількість українців, які ніколи не були за кордоном

Найчастіше подорожують жителі заходу країни.

Майже 70% українців ніколи не бували за кордоном. Про це свідчать дані опитування Research & Branding Group, проведеного наприкінці червня цього року.

Основними цілями закордонних поїздок близько третини (29%) українців, які бували за кордоном, є туристичні поїздки (11%), поїздки в гості до родичів і друзів (7%), а також на заробітки (6%) та у робочі відрядження (4%).

Найчастіше подорожують жителі Західної України, де менше, ніж в інших регіонах тих, хто жодного разу в житті не був за кордоном (54% на Західній Україні проти 70-78% в інших регіонах).

Читайте також: Леонід Кантер: Причини ксенофобії криються в тому, що українці не подорожують

Сільські жителі рідше, ніж мешканці міст виїжджали за кордон на відпочинок (8% сільських жителів проти 12-14% городян), але частіше на заробітки (10% сільських жителів проти 4% городян).

Повідомляється, що дослідження проводилося компанією R&B 15-24 червня 2017 року серед 1800 осіб по всій території України за винятком Криму та ОРДЛО. Помилка вибірки склала 2,4% при рівні довірчої ймовірності Р=0,95.

За даними опитування КМІС, за останні два роки майже кожен десятий дорослий українець (10%) відвідував країни Європейського Союзу принаймні одного разу. Головними причинами відвідування ЄС є відпочинок (29%), відрядження (28%) та працевлаштування (18%).

Нагадаємо, наразі з українським паспортом можна їздити без віз до 119 країн світу. 11 червня набула чинності візова лібералізація для громадян України при короткотермінових подорожах українських громадян до країн ЄС і «шенгену». Безвізовий режим стосується всіх держав-членів Європейського союзу, крім Великої Британії й Ірландії, а також країн «шенгенської зони» поза меж ЄС. Цей режим наразі не стосується так званих «заморських володінь» Нідерландів і Франції. Щоб скористатися цим режимом, треба мати біометричний паспорт і, так само як і у випадку з візовим режимом, бути спроможним на прохання прикордонних органів довести мету й умови своєї поїздки, свою платоспроможність тощо. Безвізовий режим дозволяє перебувати у країнах, яких він стосується, до 90 днів протягом кожних 180 днів без права працевлаштування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.