НОВИНИ

Уряд Катару вирішив подати до міжнародного суду на чотири арабські країни

Доха має намір притягнути до відповідальності країни, які ввели санкції.

Міністр економіки і торгівлі Катару шейх Ахмед бін Джасім бін Мухаммед Аль Тані заявив про плани уряду звернутися в міжнародний суд з позовом до Саудівської Аравії, ОАЕ, Бахрейну та Єгипту. Про це у вівторок, 18 липня, повідомляє Анатолійське агентство новин.

"Катар виконає всі необхідні процедури і звернеться в регіональні та міжнародні судові інстанції з метою притягнення до відповідальності країн, які ввели санкції відносно Дохи", - наводить агентство слова міністра.

Як відомо, одинадцять держав - Ємен, Лівія, Бахрейн, Єгипет, ОАЕ, Саудівська Аравія, Мавританія, а слідом за ними Маврикій, Мальдівська Республіка, Коморські острови і Чад розірвали дипломатичні відносини з Катаром. Країни звинуватили катарське керівництво в підтримці і фінансуванні терористичних угрупувань і втручанні у внутрішні справи інших країн.

Арабські країни висунули список вимог Катару, що складається з 13 пунктів. Зокрема, від Дохи вимагають розірвати дипломатичні зв’язки з Іраном, закрити військову базу Туреччини на своїй території та закрити телеканал "Аль-Джазіра". Катар неодноразово відкидав звинувачення та заявляв, що не буде виконувати вимог, адже вони порушують його суверенітет.  Крім того, уряд Катару оголосив про створення комітету для відшкодування збитків, які були завдані в результаті ізоляції арабськими країнами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.