НОВИНИ

У Литві назвали проблему внутрішньої безпеки важливішою, ніж можливу агресію Росії – дослідження

Лише 29% литовців бояться, що Росія може напасти на їхню країну, і почнеться війна.

Працівниця Литовського центру соціальних досліджень доктор наук Діана Янушаускене спільно з колегами провела дослідження, яке показало суб'єктивне розуміння безпеки жителями Литви. У ньому все побудоване на психологічному переконанні, почуттях людей, а не на об'єктивній реальності.

Так, згідно з опитуванням, найбільшою проблемою респонденти вважають еміграцію і безробіття - 90%, далі йде злочинність, забезпечення енергетичної безпеки, погана енергетична ситуація, бідність. При цьому з переліку проблем, у якому був 21 пункт, загроза з боку Росії була названа 16-тою.

Дослідниця зазначила, що такі дані можуть стати "скарбом" для кремлівських ЗМІ, які будуть інтерпретувати результати на свій розсуд. 

На питання про те, що литовці відчувають по відношенню до Росії, 15% респондентів відповіли, що вони бояться її агресивної політики. До того ж, на питання  "Яке перше слово або поняття спадає на думку, коли чуєш слово Росія?" опитані назвали два пов'язані з негативом явища - конфлікти й агресія.

Слід зазначити, що  29% бояться, що Росія може напасти на Литву, і почнеться війна.

Дослідження також показало, що найважливіші фактори, які впливають на суб'єктивну безпеку - це вік, місце проживання, сімейне і фінансове становище, національність і ставлення до радянських часів. Останній фактор показує, що чим позитивніше ставлення до радянського часу, тим скептичніше респондент відноситься до Литви, і навпаки - більш прихильна до Росії.

Важливим також є те, що жителі, які часто дивиться російські канали, менше вважає Росію загрозою. Серед тих, хто кожен день дивиться російські канали всього 20% вважають Росію загрозою. 

В опитуванні взяли участь 1009 мешканців Литви. 

Як повідомлялося, всеукраїнське опитування показало, що найбільше українців (72%) занепокоєні війною на сході країни. Також серед проблем, які найбільше непокоять українців – рівень життя (60%), економічна ситуація (47%) та безпека України (21%).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.