НОВИНИ

У ЄС пояснили слова Юнкера про створення антикорупційної палати в Україні замість суду

Президент Єврокомісії мав на увазі, що важливим є створення ефективного органу, і не так важливо, як саме він називатиметься.

Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер говорив про необхідність створення незалежного і наділеного повноваженнями органу для боротьби з корупцією. Про це повідомив керівник відділу преси та інформації представництва ЄС в Україні Юргіс Вільчинскас, передає УНІАН.

Зокрема, він висловив позицію Євросоюзу щодо роз'яснення позиції Юнкера щодо необов'язковості створення окремого антикорупційного суду в Україні.

"Президент Юнкер був чітким: боротьба проти корупції має вирішальне значення та потребує подальшої активізації та прискорення. Важливим є те, щоби був створений незалежний, ефективний судовий орган з необхідними повноваженнями та ресурсами для боротьби з корупцією", - наголосив Вільчинскас.

"Як цей судовий орган називатиметься та яким чином буде створений, це питання другорядне. Важливим є те, щоби цей орган був незалежним, дієвим, з належними ресурсами та повноваженнями", - додав він.

Нагадаємо, 13 липня у Києві президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер сказав, що Європейський Союз не наполягає на створенні окремого антикорупційного суду в Україні, але вказує на необхідність створення спеціальної антикорупційної палати в рамках української судової системи. Національне антикорупційне бюро України вважає, що заява Юнкера про створення спеціальної антикорупційної палати є наслідком цілеспрямованої дезінформації. У НАБУ також наголосили, що створення однієї антикорупційної палати в межах існуючого суду недостатньо, "адже одна палата не може поєднувати в собі усі три інстанції". Створення спеціалізованого антикорупційного суду є одним із зобов’язань, які Україна взяла на себе перед своїми міжнародними партнерами – Європейським Союзом та Міжнародним валютним фондом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.