НОВИНИ

Любомир Шавалюк: Пенсійна реформа від уряду — це косметичний ремонт

За словами експерта, більшість проблем, які призводять до низьких пенсій і високого дефіциту пенсійного фонду, лежать поза межами пенсійної системи.

Економічний експерт Любомир Шавалюк порівнює пенсйну реформу від уряду з "косметичним ремонтом прогнилої дерев'яної хати", адже, на його погляд, більшість проблем, які призводять до низьких пенсій і високого дефіциту пенсійного фонду, лежать поза межами пенсійної системи. Про це він пише в матеріалі для Українського тижня.

"Мало того, що вона не подолає наявних проблем, — у її основі ще й лежить приховане підвищення пенсійного віку. Тобто явний обман тим неприємніший, що в інших країнах також підвищують пенсійний вік і спромагаються чесно донести до власного народу необхідність такого кроку", – вважає оглядач.

"Судіть самі: якщо в Україні стаж нараховується 10,5 млн людей (стільки платять ЄСВ) із 24,3 млн осіб працездатного віку, то середній по країні стаж у разі досягнення шістдесятиріччя становитиме близько 17 років. Це означає, що в середньому на кожну людину, яка матиме необхідних 35 років стажу після завершення реформи, буде людина, стаж якої становитиме нуль років, бо економіка не була здатна запропонувати їй робоче місце. Така людина пенсії не отримає. Тож навіть 15 років стажу, необхідних для виходу на пенсію в 65 років, матимуть не всі. Це означає, що держава прирікає, мабуть, мільйони майбутніх пенсіонерів на голодну старість тільки тому, що вони не знайшли собі робочого місця в країні, у якій просто не могли його знайти. Це нонсенс, який не має нічого спільного із соціальною справедливістю", - пояснив експерт.

За словами Шавалюка, щоб пенсійна система стала збалансованою, потрібно створювати робочі місця, стимулювати розвиток підприємництва та зводити до мінімуму кількість корупційних платежів, які підприємець змушений платити представникам держави.

Детальніше читайте в черговому числі Українського тижня

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.