НОВИНИ

У Казахстані звичайним громадянам заборонили балотуватися у президенти

Кандидат повинен буде довести "відсутність захворювань, що перешкоджають виконанню обов’язків голови держави".

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписав закон, що істотно обмежує коло осіб, які мають право балотуватися на посаду президента. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Відтепер претендувати на пост президента Казахстану можуть лише громадяни цієї країни з досвідом роботи на державних посадах (не менше п’яти років). Також кандидат повинен буде довести "відсутність захворювань, що перешкоджають виконанню обов’язків голови держави".

Уже чинні конституційні засади передбачають, що кандидати повинні мати вік не менш ніж 40 років, бути народженими в Казахстані і прожити у країні не менш ніж 15 років, а також вільно володіти казахською мовою.

Читайте також: Казахстан між Заходом і Сходом

Термін перебування на посаді президента в Казахстані – 5 років, посаду можна обіймати не більш ніж два терміни поспіль.

Із цієї норми діє персональний виняток особисто для Назарбаєва, для якого кількість термінів на посаді не обмежена відповідно до спеціального закону про «Першого Президента».

77-річний нині Нурсултан Назарбаєв незмінно керує Казахстаном іще з радянських часів, із 1989 року, як авторитарний лідер. На останніх наразі президентських виборах 2015 року він, за офіційними даними, отримав майже 98 відсотків голосів. Міжнародні спостерігачі не визнавали вільними й чесними жодні з цих виборів.

Читайте також: Казахстан: стартовий майданчик

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.