НОВИНИ

ГПУ викрила організацію, яка відправляє іноземних найманців на Донбас

"United Continentale" є геополітичним рухом крайньоправої спрямованості, була створена влітку 2014 року в Сербії.

На Донбасі на боці терористів воюють іноземні найманці під егідою організації «United Continentale». Про йдеться у повідомленні прес-служби Генпрокуратури.

Згідно з повідомленням, Головною військовою прокуратурою ГПУ здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом розв’язання та ведення представниками влади Російської Федерації агресивної війни проти України, що призвело до загибелі людей та інших тяжких наслідків.

«У вказаному кримінальному провадженні встановлено, що у веденні РФ агресивної війни проти України на території Донецької і Луганської областей із 2014 року беруть участь у складі незаконного збройного формування «Призрак» терористичної організації «ЛНР» іноземці, громадяни – найманці під егідою організації «United Continentale», що сповідує у тому числі проросійську політику. Засновником і координатором НЗФ «Призрак» є громадянин Російської Федерації О. Марков», - розповіли в ГПУ.

Читайте також: Громадянина Бразилії, який воював на боці "ДНР", засудили до 13 років позбавлення волі

Також повідомляється, що організація «United Continentale» («Контитнентальна єдність») є геополітичним рухом крайньоправої спрямованості, створена влітку 2014 року в м. Белград (Сербія), виступає з критикою Європейського союзу і НАТО. До складу організації входять громадяни Франції, Сербії, Іспанії, Італії, Німеччини, Чехії, Болгарії, Країн Латинської Америки, Сполучених Штатів Америки та Російської Федерації. Більшість її представників проходили службу в іноземному легіоні та брали участь у веденні бойових дій у різних країнах світу.

За даними ГПУ, «United Continentale» підтримує постійні контакти з лідерами російської громадської організації «Міжнародний євразійський рух», які причетні до формування інтернаціональних бригад для участі у веденні бойових дій на сході України у складі терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР».

«У ході досудового розслідування встановлені особи іноземців-найманців з організації «United Continentale», які з липня 2014 року беруть участь у складі створених РФ і підконтрольних їй незаконних збройних формуваннях на території Донецької і Луганської областей. Вказані особи систематично проходять військову підготовку на тренувальних базах у м. Ростов-на-Дону (РФ). Зокрема, громадянин Франції Гійом Кувел’є у 2014 році брав активну участь у веденні бойових дій проти України на її сході у складі незаконних озброєних формувань «Призрак», «Восток», а з 2015 року у складі НЗФ «Всевелике донське козацтво». На цей час Г. Кувел’є нібито проходить військову службу за контрактом в армії США. Даний факт наразі перевіряється Головною військовою прокуратурою», - йдеться у повідомленні прес-служби.

Читайте також: ГПУ передала до суду справу вірменина, який воював на боці "ЛНР"

Також встановлено особи інших іноземців-найманців організації «United Continentale», які є громадянами Франції, Сербії, Бразилії, Чехії, Іспанії та у складі незаконних озброєних формувань терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР», разом із військовими РФ беруть участь у веденні агресивної війни проти України.

Наразі тривають необхідні процесуальні дії, спрямовані на збір доказів їх протиправної діяльності на території України.

Крім того, повідомляється, що наразі за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України і її територіальної цілісності правоохоронцями притягнуто до кримінальної відповідальності 84 іноземці, з них 64 громадянина РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.