НОВИНИ

Рішення Стокгольмського арбітражу. Нафтогаз і Газпром провели перший раунд переговорів

Наступні відбудуться на поточному тижні.

НАК "Нафтогаз України" і російський "Газпром" провели перший раунд переговорів в рамках окремого проміжного рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом на поставку газу, повідомив глава Нафтогазу Андрій Коболєв.

"Відбувся перший раунд, була зустріч. Наступний, ми очікуємо, відбудеться на цьому тижні", - сказав він і додав, що будь-які інші деталі розкривати не може.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж наприкінці травня виніс проміжне рішення у суперечці між Нафтогазом і Газпромом. Текст рішення поки не оприлюднений. Нафтогаз заявив, що отримав окреме рішення у якій арбітраж відхилив претензії Газпрому за умовою "бери або плати" і задовольнив вимогу Нафтогазу про перегляд ціни в контракті з урахуванням ринкових умов.

Згодом глава російського газового монополіста Алєксєй Міллєр заявив, що Стокгольмський арбітраж ухвалив стягнути з Нафтогазу України на користь Газпрому більше $1,7 млрд. 

Але у НАК зазначили, що в рішенні арбітражу не міститься будь-яких цифр щодо будь-яких боргів між сторонами. У рішенні викладені принципи, за якими має розраховуватися ретроактивності компенсація за переплату Нафтогазу, а також ціна для обсягів газу, отриманих, але не оплачених НАК в повному обсязі. В Нафтогазі додали, що зараз проходять переговори з Газпромом, якщо вони не завершаться успіхом - тільки тоді суми будуть визначені арбітражем.