НОВИНИ

Катар заявив про володіння значними резервами для протистояння бойкоту

Економіка країни зможе вистояти перед будь-якими фінансовими потрясіннями, заявив голова Центробанку.

Голова Центрального банку Катару Абдалла бен Сауд Аль Тані заявив, що економіка країни зможе вистояти перед будь-якими фінансовими потрясіннями, викликаними кризою у відносинах з іншими країнами Перської затоки.

У Центробанку є $40 млрд в золоті і валютні резерви, а у катарського інвестиційного фонду Qatar Investment Authority - $300 млрд резервів, заявив глава ЦБ в інтерв'ю телеканалу CNBC. Також він зазначив довгострокові контракти в нафтогазовому секторі, які продовжують виконуватися.

«Це надійність нашої системи, у нас достатньо валюти, щоб витримати будь-які потрясіння», - заявив він. З цієї причини влада країни, за словами Аль Тані, «не бачать приводів для занепокоєння на даний момент».

Аль Тані також заявив, що країна не підтримує терористів. «У нас діють закони, ухвалені для протидії всім цим видам терористів. Ми працюємо з Міжнародним валютним фондом та іншими інститутами, щоб прийняти необхідні закони, зробити аудити та огляди», - зазначив він.

Раніше уряд Катару оголосив про створення комітету для відшкодування збитків, які були завдані в результаті ізоляції арабськими країнами.

Як відомо, одинадцять держав - Ємен, Лівія, Бахрейн, Єгипет, ОАЕ, Саудівська Аравія, Мавританія, а слідом за ними Маврикій, Мальдівська Республіка, Коморські острови і Чад розірвали дипломатичні відносини з Катаром. Вони звинуватили країну в підтримці екстремістів, в тому числі угрупування «Ісламська держава». Крім того, Доха, на їхню думку, дестабілізує ситуацію на Близькому Сході.

Арабські країни висунули список вимог Катару, що складається з 13 пунктів. Зокрема, від Дохи вимагають розірвати дипломатичні зв’язки з Іраном, закрити військову базу Туреччини на своїй території та закрити телеканал "Аль-Джазіра".

Катар неодноразово відкидав звинувачення та заявляв, що не буде виконувати вимог, адже вони порушують його суверенітет. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.