НОВИНИ

Порошенко вніс у Раду законопроекти про скасування е-декларування антикорупційних громадських організацій

Президент сказав, що розраховує на підтримку цих документів парламентом у першому читанні ще на цій сесії.

Президент Петро Порошенко подав на розгляд Верховної Ради України проекти законів «Про внесення змін до Податкового кодексу» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об’єднань та використання міжнародної технічної допомоги». Про це повідомила прес-служба глави держави.

Згідно з повідомленням, ці законопроекти мають на меті скасувати е-декларування антикорупційних громадських організацій. Як зазначається, напередодні ці проекти було презентовано під час зустрічі з представниками громадських організацій.

 «Як ми і домовлялись, законопроекти підготовлено, і я їх вношу», - цитує прес-служба Порошенка.

Він сказав, що розраховує на підтримку цих документів парламентом у першому читанні ще на цій сесії. Він зазначив, що зауваження та пропозиції від громадських організацій можна буде внести під час підготовки законопроекту до другого читання.

Як зазначається, низку зауважень, висловлених громадськими організаціями, було враховано за результатами зустрічі.

Петро Порошенко підкреслив важливість об’єднання зусиль з громадськими організаціями для досягнення позитивного результату.

"Заступник Глави АПУ (Дмитро - ред.) Шимків наголосив, що законопроектами запропонована прозорість громадських організацій і тих фізичних осіб-підприємців, хто отримує напряму кошти донорів - міжнародну технічну допомогу. Він також підкреслив, що публічну звітність подаватимуть всі громадські організації без огляду на спеціалізацію та джерела доходів. Однак звіти стосуватимуться виключно діяльності організацій і не будуть містити інформації стосовно власності чи будь-якого майна цих організацій або їх посадових осіб", - ідеться в повідомленні.

Шимків сказав, що законодавча ініціатива передбачає скасування зобов’язання фізичних осіб - представників громадських організацій подавати звітність у рамках е-декларування, як передбачено законом «Про запобігання корупції».

Як повідомлялося, 27 березня Президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону про е-декларування, які зобов'язали подавати такі декларації "антикорупціонерів", членів громадських рад при державних органах, кандидатів на виборні посади.

У посольстві США в Україні вважають, що зміни до законодавства, які додають громадських діячів до переліку зобов'язаних подавати електронні декларації, є кроком назад у процесі реформ в Україні. Такої ж думки посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф. Єврокомісар із питань європейської політики сусідства Йоханнес Хан закликав переглянути прийняті зміни.

Міжнародна неурядова правозахисна організація Freedom House назвала зміни до е-декларування в Україні порушенням стандартів Ради Європи. На їхню думку запровадження цих нав'язливих підриває роботу антикорупційних громадських організацій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.