НОВИНИ

У США почали вивчати варіанти приєднання до "нормандського формату"

Зовнішньополітичне відомство розглядає, як найкраще підтримувати формат та переговори щодо "Мінська".

Зовнішньополітичне відомство США вивчає варіанти приєднання до "нормандського формату" та переговорів щодо імплементації Мінських домовленостей з метою врегулювання ситуації в Україні. Про це повідомили представники Державного департаменту США під час брифінгу щодо майбутнього візиту держсекретаря Тіллерсона до Києва.

"Існує широкомасштабна підтримка чотирьох членів формату щодо залучення США, й ми зараз розглядаємо, як найкраще підтримувати "нормандський формат" та переговори щодо "Мінська", - зауважив представник Держдепу.

За його словами, всі учасники формату – Франція, Німеччина, Україна й Росія – "висловились за те, щоб мати американського колегу, з яким вони можуть працювати на переговорах, не як з членом "нормандського формату", але в якості важливої підтримки цього формату".

Водночас, за словами чиновника, американська сторона має намір не обмежуватися переговорами лише з Росією чи Україною щодо врегулювання ситуації та імплементації Мінських домовленостей. "Ми продовжимо працювати з усіма зацікавленими сторонами", - зазначив представник Держдепу.

Він висловив переконання, що Мінська угода – це найкращий з існуючих зараз варіантів для врегулювання ситуації. "Ми цілком підтримуємо "Мінськ", але ми не повинні виключати й розгляду інших варіантів, якщо буде щось, що може досягти тих же цілей кращим чином, що було би прийнятним як для України, так і для Росії", - зауважив представник Держдепартаменту США.

Нагадаємо, Державний секретар США Рекс Тіллерсон здійснить візит до України у неділю, 9 липня, після того, як у Гамбурзі в кулуарах саміту G20 відбудеться зустріч президентів США і РФ Дональда Трампа і Владіміра Путіна.

Раніше президент України Петро Порошенко заявляв, що США вже залучені до роботи "нормандського формату" і будуть продовжувати роботу в його рамках. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголошував, що важливий не формат переговорів, а їхня ефективність.

До цього. посол США в Україні Марі Йованович на питання, чому США не приєднуються до жодного з форматів переговорів щодо Донбасу – ані до «нормандського», ані до «мінського», відповіла: «Я думаю, ми підтримуємо Україну іншими способами і є дуже активними в цій підтримці. Ми перебуваємо на постійному контакті з українською владою, аналогічно – з нашими партнерами у Франції й Німеччині».

Офіційний представник МЗС ФРН Мартін Шефер повідомляв, що Німеччина не бачить потреби у розширенні "нормандського формату".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.