НОВИНИ

  ▪   Роман Кошмал

Згадати все. Як звільняли Краматорськ і Слов'янськ від терористів

5 липня українська армія звільнила від окупації два міста на півночі Донецької області.

5 липня Краматорськ і Слов’янськ святкують День визволення від бойовиків угруповання «ДНР», які під керівництвом кадрового офіцера головного розвідувального управління генштабу Росії Ігоря Стрєлкова 12 квітня захопили українські міста.

Попереду жителів північних міст Донеччини чекала 85-ти денна окупація, під час якої від обстрілів терерористів загинули десятки мирних мешканців, руйнувань зазнали сотні будинків, а без даху над головою залишилися тисячі містян.

Захоплення обох міст відбулося 12 квітня, спочатку Слов’янська, а через кілька годин і Краматорська. Першими об’єктами на які зазіхнули найманці стали міськвідділки міліції та будівлі міськрад, після чого було оголошено, що міста стали частиною псевдореспубліки «ДНР». Станом на ранок диверсанти вже контролювали всі виїзди з міста, встановивши так звані блокпости.

Тоді з Росії приїхали озброєні «зелені чоловічки». Місцевим запроданцям роздали вкрадені пістолети у відділку міліції, з якими вони чергували на блокпостах.

Саме з цього і почалася справжня війна на Донбасі. Саме зі Слов’янська бойовики майже щодня обстрілювали мирних жителів з артилерійської установки «Нона».

Перший штурм Слов’янська, у рамках антитерористичної операції, відбувся по обіді 13 квітня, тоді спецпризначенці підрозділу «Омега» знищили два блок-пости бойовиків.  Але ця операція фактично стала провальною, бо знищити вдалося лише кілька блокпостів з десятків по всьому місту, а без прикриття бронетехніки військові не могли входити до міста.

 

Проте у Краматорську українські силовики звільнили військовий аеродром, який мав стратегічно важливе значення, прикривав підступи до обох міст. Під час зачистки було взято кількох диверсантів у полон.

Тоді ж українські десантники намагалися зайти в місто з боку населеного пункту Пчьолкіно, де були заблоковані терористами. Колона з трьох бронемашин змогла вирватися з оточення, а решта шістнадцять машин залишила селище лише після складання зброї.

 

 

Другий штурм Слов’янська відбувся 24 квітня, тоді Нацгвардійці і спецпідрозділ «Омега» за допомогою авіації теж знищили кілька блокпостів диверсантів, але операція зупинилася і терористи відновили свої позиції.

Протистояння у північній частині Донеччини загострилося у травні, за останній місяць весни, українські військові зазнали чималих втрат.

 

Активні дії українських військових по звільненню міст розпочалися 3 липня. Тоді сили АТО розпочали зачистку Миколаївки біля Слов’янська, яку повністю звільнили наступного дня, взявши у полон понад півсотні бойовиків.

У ніч на 5 липня, терористи  почали відступ, який і дозволив українській армії зайти у місто. Того дня диверсанти залишили і Краматорськ, передислокувавши свої сили у Горлівку та Донецьк.

Після майже трьох місяців окупації, мешканці Краматорська та Слов’янська не стримували своїх емоцій побачивши український прапор на БМП які зайшли у місто, хто аплодував, хто плакав, хто дякував за звільнення від «русского міра».

 

 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.