НОВИНИ

Данилюк розповів про нову автоматизовану систему, яка зупинятиме махінації з податками

За словами міністра фінансів, боротьба зі схемами при відшкодуванні ПДВ не є чимось новим

Автоматична система призупинення реєстрації податкових накладних з ознаками фіктивності допоможе в автоматичному режимі за чітко визначеними критеріями виявляти махінації з податками. Про це повідомив Міністр фінансів України Олександр Данилюк.

"До цього її тестували протягом трьох місяців, ДФС та Мінфін збирали всю можливу інформацію, відгуки та працювали над покращенням роботи системи. Для удосконалення критеріїв, які роблять неможливою реєстрацію ризикових податкових накладних, ми працювали разом з платниками податків, депутатами та експертами", - зазначив він.

Система була запущена 1 липня 2017 року.

За словами Данилюка, боротьба зі схемами при відшкодуванні ПДВ не є чимось новим — до запуску автоматизованої системи призупинення діяла практика розриву договорів про визнання електронних документів. Працівники ДФС в ручному режимі проводили аналіз ризиків та приймали відповідні рішення. Це мало низку суттєвих недоліків та великі корупційні ризики.

Крім того, односторонній розрив договору про визнання електронних документів призводив до фактичної паралізації роботи підприємства. Правові можливості платника оскаржити або скасувати рішення органів, підтвердивши достовірність господарських операцій, були невизначеними.

"То ж розробка і запуск централізованої ризикоорієнтованої системи призупинення реєстрації накладних за чітко визначеними критеріями — це не тільки виконання положення Податкового кодексу, а й вирішення комплексної проблеми. Проблеми махінацій з накладними ПДВ", - підсумував міністр фінансів.

Раніше у Мінфіні повідомили про спробу зірвати запуск реєстру відшкодування ПДВ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.