НОВИНИ

Гройсман попередив екс-керівників ПриватБанку про кримінальну відповідальність

Строк добровільної реструктуризації кредитів колишніх власників ПАТ "Приватбанк" закінчився 1 липня 2017 року.

Якщо зобов'язання колишніх акціонерів ПриватБанку не будуть виконані, то вони будуть притягнуті до кримінальної відповідальності за невиконання закону. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Якщо зобов'язання виконані, то щодо них будуть відповідні рішення, якщо вони не виконані, у тому числі Національний банк це засвідчить, і потім настає кримінальна відповідальність за невиконання закону", - сказав він.

Прем'єр зазначив, що ПриватБанк є стабільним.

За його словами, Олександр Шлапак, який очолив банк після націоналізації, попереджав від початку, що обіймає цю посаду тимчасово – для стабілізації установи.

"Він свою роботу виконав. Зараз він подав у відставку. Більше того, прем'єр-міністр, уряд уже не призначають керівника - його призначає незалежна наглядова рада. Наглядова рада розгляне цю заяву і ухвалюватиме рішення. Я вважаю, що Олександр Шлапак дуже висококваліфікований, дуже чесний і професійний управлінець", – наголосив В.Гройсман.

Нагадаємо, 3 липня Нацбанк розпочав примусове стягнення боргів за кредитами екс-власників ПриватБанку. 

Раніше Міністерство фінансів України опублікувало лист, який 16 грудня 2016 року колишні власники ПриватБанку Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов надіслали уряду з проханням здійснити придбання державою акцій банку й ухвалити позитивне рішення щодо його подальшої капіталізації для уникнення банкрутства.

Нагадаємо, 18 грудня 2016 року Кабмін підтримав пропозицію Національного банку та Ради фінансової стабільності про перехід Приватбанк у стовідсоткову державну власність. Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що після повної стабілізації Приватбанк буде проданий.