НОВИНИ

Литва звинуватила ще двох росіян у військових злочинах в 1991 році

Прізвища обвинувачених не названі.

Генеральна прокуратура Литви направила до окружного суду столиці справи ще щодо двох росіян у справі про зіткнення біля телевежі у Вільнюсі в 1991 році. Про це повідомляється на сайті наглядового відомства. Прізвища обвинувачених не названі.

"Завершено провадження і передані до суду матеріали за обвинуваченням двох громадян Російської Федерації, які в ніч на 13 січня 1991 року в складі десантного підрозділу Радянської армії брали участь в штурмі телевежі у Вільнюсі", - повідомила представниця відомства Рита Стундене.

З її слів, Литва висунула цим двом обвинувачення в злочинах проти людяності і військових злочинах. "Литва звернулася до російської сторони, оскільки обвинувачені перебувають в Росії, з проханням про надання правової допомоги за даними епізодами, однак звернення впливу не мало", - зазначила Стундене.

11 березня 1990 року Литва проголосила незалежність від Радянського Союзу, Москва визнала цей акт антиконституційним. 13 січня 1991 року під час штурму Вільнюської телевежі радянськими військами загинули 14 осіб, більше 600 отримали поранення.

Литва намагається притягнути до відповідальності також тодішнього керівника спецпідрозділу КДБ «Альфа» полковника Міхаїла Головатова. Сам колишній кадебіст заявив, що наказ про штурм телевежі у Вільнюсі в 1991 році, що призвів до людських жертв, не міг пройти повз Михаїла Горбачова.

Влада Литви багато разів намагалася допитати колишнього президента СРСР Михайла Горбачова у справі про штурм, але щоразу російська сторона їм у цьому відмовляла.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.