НОВИНИ

Трампу під час першої зустрічі з Путіним слід продемонструвати рішучість щодо України – WP

Президенту США потрібно поставити російському колезі складні питання, вважає видання.

Президент США Дональд Трамп любить покладатися на свої інстинкти, але зустріч на цьому тижні з російським президентом Владіміром Путіним в Гамбурзі вимагає ретельної підготовки і прямої розмови, пише The Washington Post у редакційній статті.

"Трампу слід відкласти в сторону своє захоплення Путіним і протистояти російському президенту зі складними питаннями. Ця зустріч не про те, щоб бути друзями, а про нагальний бізнес. Порядок денний досить повний", - пишуть автори статті.

Зокрема, Трамп просто не може не дорікнути Путіну за спроби Росії втрутитися на президентські вибори 2016 року. Він повинен пояснити, що США цього не потерплять, і крапка, йдеться в публікації.

Щодо України Трампу потрібно продемонструвати рішучість, підкреслює видання. "Росія розпалювала збройне повстання і захопила Крим, порушуючи міжнародні норми, а тепер продовжує провокувати насильство на Донбасі. Трамп не повинен залишити у Путіна сумнівів у тому, що США не відмовляться від санкцій, введених через ситуацію в Україні, поки умови мирних угод не будуть виконані", - зазначає The Washington Post.

Також, на думкку видання, лідери повинні обговорити сирійський конфлікт, намагаючись уникнути безпосередніх бойових дій попри те, що Вашингтон і Москва переслідують зовсім різні військові цілі, йдеться далі в матеріалі. 

Крім того, автори вважають за необхідне відновити військову співпрацю, а також роботу з нерозповсюдження ядерної зброї та вирішити конфлікт навколо Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності.

"Навіть у найтемніші часи "холодної війни" Сполучені Штати та Радянський Союз спілкувалися один з одним, і потреба в цьому сьогодні не менш важлива. Ця зустріч, можливо, задовольнить бажання Путіна виглядати світовим лідером, і він буде намагатися виявити слабкості Трампа. Путін страждає від давніх нерозумінь Заходу і США, і буде тільки корисно поговорити з ним прямо, якщо розмова буде ретельно підготовлена", - роблять висновок автори.

Нагадаємо, раніше у США заявляли про високу ймовірність масштабної війни з РФ. Держдума Росії пригрозила НАТО новою «холодною війною»,хоча президент РФ Владімір Путін заявляв, що Росія не хоче нової «холодної війни». ​

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.