НОВИНИ

Україна почала головувати в організації Чорноморського співробітництва

Серед пріоритетів українського головування в ОЧЕС є реалізація багатосторонніх регіональних проектів, зокрема в сфері транспорту.

У суботу, 1 липня, Україна почала головувати в Організації чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС), змінивши на посту Туреччину. Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ України під час 36-го засідання Ради міністрів закордонних справ країн-членів ОЧЕС.

«36-е засідання Ради міністрів завершилось церемонією передачі головування в Організації від Туреччини до України на черговий піврічний період, який розпочнеться з 1 липня 2017 року», - йдеться в повідомленні.

Перший заступник міністра закордонних справ Вадим Пристайко наголосив, що агресивна політика Росії стала на перешкоді ефективному співробітництву країн та зазначив, що українське головування буде зосереджене на проблемах економічного співробітництва в умовах безпекової кризи в регіоні.

«Серед пріоритетів українського головування в ОЧЕС є реалізація багатосторонніх регіональних проектів, зокрема в сфері транспорту. У цьому зв’язку Україна передбачає провести зустріч міністрів транспорту та низку заходів на експертному рівні», - йдеться в повідомленні.

Зазначимо, Організація Чорноморського економічного співробітництва— субрегіональне об'єднання 12 країн Чорноморського регіону (Азербайджан, Албанія, Болгарія, Вірменія, Греція, Грузія, Молдова, Росія, Румунія, Сербія, Туреччина, а також Україна). Організація була створена з метою тісного економічного співробітництва країн-учасниць, вільного пересування товарів, капіталів, послуг і робочої сили і інтеграція економік цих країн в світову економічну систему. Штаб-квартира організації розташована в Стамбулі.

Нагадаємо, українська делегація у Парламентській асамблеї Чорноморського економічного співробітництва у 2016 році відмовилася від участі у 47-й Генеральній асамблеї, яка відбулась в Москві.