НОВИНИ

Нафтогаз заперечив Газпрому щодо виплати $1,7 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу

Наразі проходять переговори переговори між сторонами, а у самому рішенні немає будь-яких цифр.

У окремому рішенні трибуналу при Стокгольмському арбітражі від 31 травня немає будь-яких цифр по виплаті Нафтогазом на користь Газпрому. Про це повідомляє прес-служба НАК.

"В окремому рішенні трибуналу при Стокгольмському арбітражі від 31 травня не вказано, що Нафтогаз повинен виплатити Газпрому $1,7 млрд, або будь-яку іншу суму. Воно не містить будь-яких цифр щодо будь-яких боргів між сторонами. У рішенні викладені принципи, за якими має розраховуватися ретроактивності компенсація за переплату "Нафтогазу", а також ціна для обсягів газу, отриманих, але не оплачених НАК в повному обсязі", - зазначили в прес-службі.

В Нафтогазі додали, що зараз проходять переговори з Газпромом, якщо вони не завершаться успіхом - тільки тоді суми будуть визначені арбітражем.

"Трибунал запропонував Нафтогазу і Газпрому спробувати домовиться за сумами. Такі переговори тривають. Якщо сторонам не вдасться домовитися, то, як очікується, суд визначить їх самостійно", - резюмували в НАК.

Раніше повідомлялось, що глава російської компанії Алєксєй Міллєр заявив, що Стокгольмський арбітраж ухвалив стягнути з Нафтогазу України на користь Газпрому більше $1,7 млрд. 

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж наприкінці травня виніс проміжне рішення у суперечці між Нафтогазом і Газпромом. Текст рішення поки не оприлюднений.

Нафтогаз заявив, що отримав окреме рішення у якій арбітраж відхилив претензії Газпрому за умовою "бери або плати" і задовольнив вимогу Нафтогазу про перегляд ціни в контракті з урахуванням ринкових умов.

Прем'єр міністр України Володимир Гройсман зазначив, що якби Стокгольмський арбітраж в позові НАК "Нафтогаз України" за контрактом на поставку газу, підписаним при уряді Юлії Тимошенко, задовольнив вимогу Газпрому, збитки склали б понад $45 млрд.

Згодом директор з юридичних питань НАК "Нафтогаз України" Ярослав Теклюк заявив, що трибунал при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма (відомий як Стокгольмський арбітраж) планує трохи відкласти рішення по транзитному спору "Нафтогаз України" і "Газпрому".