НОВИНИ

Парламент Німеччини схвалив одностатеві шлюби

При цьому, канцлерка Німеччини Ангела Меркель проголосувала проти.

Парламент Німеччини в п'ятницю, 30 червня, більшістю голосів схвалив законопроект, який передбачає повне і рівноправне визнання одностатевих шлюбів. За це рішення проголосували 393 депутати, проти - 226, чотири парламентарії утрималися.

Блок партій Християнсько-демократичний союз і Християнсько-соціальний союз (ХДС/ХСС), представники якого складають більшість у правлячій коаліції, традиційно виступали проти визнання одностатевих шлюбів.

Проте 26 червня канцлерка Німеччини, голова ХДС Ангела Меркель оголосила, що виступає за те, щоб при можливому майбутньому голосуванні про дозвіл шлюбів для одностатевих пар всі депутати приймали рішення самостійно "за покликом совісті", а не керуючись загальнопартійної позицією і дотримуючись фракційної дисципліни. 

При цьому, сама Меркель проголосувала проти. У той же час вона висловила надію, що "сьогоднішнє рішення бундестагу додасть частинку світу і соціальної єдності" в життя німецького суспільства.

До 1969 року гомосексуальні зв'язки в Німеччині кримінально переслідувалися. Одностатеві союзи реєструють в Німеччині з 2001 року. Однак до теперішнього часу гомосексуальні пари могли зареєструвати свої відносини лише в формі одностатевих партнерств. Такі союзи мали менші права, ніж гетеросексуальні шлюби. Зокрема, вони не користувалися пільгами при оподаткуванні, передбаченими в Німеччині для осіб, які перебувають у шлюбі, не могли всиновлювати дітей.

Нагадаємо, у 2013 році англійський парламент узаконив одностатеві шлюби на території Англії та Уельсу. Таким чином, єдиним регіоном Великої Британії, де не дозволені гей-шлюби, є Північна Ірландія. Проте у 2016 році жителі Ірландії на національному референдумі проголосували за легалізацію одностатевих шлюбів у країні. 

Останніми країнами, що легалізували гей-шлюби, стали Нова Зеландія, Уругвай, Франція, Фінляндія і Бразилія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.