НОВИНИ

Трамп заявив про готовність продати Україні мільйони тонн вугілля

Також президент США пообіцяв, що його країна збирається нарощувати експорт скрапленого природного газу.

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що США готові продавати вугілля Україні та іншим державам світу, які мають у цьому потребу.

"Україна вже каже нам, що потребує мільйони метричних тонн. Наразі існує багато інших місць, які також його потребують, і ми хочемо продавати його їм, а також будь-кому іншому в усьому світі, хто його потребує", - заявив Трамп у четвер, 29 червня, під час зустрічі з представниками енергетичної промисловості США у міністерстві енергетики країни, повідомляє Reuters.

 

 

Також президент США пообіцяв, що його країна збирається нарощувати експорт скрапленого природного газу. Таку політику Трамп назвав політикою "енергетичного домінування", а також зазначив, що настає "золота ера" для енергетичного бізнесу США.

"Ми зібрались тут сьогодні, щоб започаткувати нову американську енергетичну політику", - наголосив під час виступу Дональд Трамп, додавши, що США "експортуватимуть американську енергію всьому світові".

Протягом останніх десятиліть США були найбільшим у світі імпортером природного газу. Проте очікується, що вже цього або наступного року вони стануть чистим експортером газу завдяки буму видобутку газу з використанням технології гідравлічного розриву пластів у таких штатах, як Техас та Пенсильванія.

Раніше, 25 червня, президент Петро Порошенко заявляв в інтерв'ю українським телеканалам, що Україна планує закупити мінімум 2 млн тонн вугілля із США в умовах максимального сприяння з американської сторони. За словами глави української держави, після відмови від купівлі вугілля з окупованих територій Донбасу, Україна домовилася про його поставки з Пенсільванії за конкурентними цінами. 

Як повідомлялося, 14 червня Кабінет міністрів України продовжив термін дії надзвичайних заходів на ринку електричної енергії, введених чотири місяці тому, ще на один місяць - до 17 липня. 

Нагадаємо, 15 лютого Кабінет міністрів України ввів надзвичайний стан в сфері енергетики. Причиною стало блокування активістами поставок вугілля з непідконтрольних територій Донбасу. Через місяць, 15 березня, Рада національної безпеки і оборони України за екстреному засіданні після виступу президента Петра Порошенка підтримала тимчасове повне припинення транспортного сполучення з окупованими територіями Донбасу. 

У квітні п'ять теплоелектростанцій зупинили роботу для накопичення запасів вугілля: Придніпровська, Трипільська, Зміївська, Криворізька та Слов'янська.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.