НОВИНИ

США ввели санкції проти Китаю за допомогу КНДР

Санкції застосовані проти фізичних та юридичних осіб, які причетні до незаконних фінансових та інших оборудок з режимом Північної Кореї.
У США оголосили про запровадження санкцій проти фізичних та юридичних осіб Китайської Народної Республіки, залучених до незаконних фінансових та інших оборудок з режимом Північної Кореї у порушення резолюцій Ради Безпеки ООН. Про це йдеться в офіційній заяві, оприлюдненій Міністерством фінансів США у четвер, 29 червня.

"Мережа розслідування фінансових злочинів Міністерства фінансів США (FinCEN) дійшла висновку, що китайський банк "Bank of Dandong", який виступає в якості каналу для незаконної фінансової діяльності Північної Кореї, визначений як іноземний банк, що займається відмиванням грошей, і тому FinCEN запропонувала ізолювати цей банк від фінансової системи США", - наголошується в заяві американського Мінфіну.

Крім того, повідомляється, що Управління контролю за іноземними активами (OFAC) додатково визнало двох китайських громадян та одну китайську компанію причетними до розвитку програм КНДР щодо зброї масового ураження, а також триваючих порушень з боку Пхеньяна резолюцій Ради Безпеки ООН. 

Водночас, міністр фінансів США Стівен Мнучін у четвер заявив, що санкції США спрямовані не проти Китаю як держави, а проти фізичних та юридичних осіб цієї держави, причетних до співпраці з режимом КНДР. У своїй заяві він наголосив, що Мінфін США таким чином "прагне захистити американську фінансову систему від зловживань з боку Північної Кореї та підвищити тиск на уряд КНДР з метою його відмови від ядерних і балістичних ракетних програм".

Раніше США розширили санкції проти Росії через агресію щодо України, додавши до списку обмежувальних заходів ще 38 росіян та організацій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.