НОВИНИ

Комітет сенату США схвалив надання летальної зброї Україні

Сенатори пропонують виділити $500 млн на надання допомоги Україні.

Комітет сенату США у справах збройних сил схвалив проект військового бюджету, який передбачає виділення близько $700 млрд на військові потреби. Згідно з документом, з них $621,5 млрд на оборонні витрати і $75 млрд - на військові операції за кордоном.

За інформацією газети The Washington Post, сенатори пропонують виділити $500 млн на надання допомоги Україні, в тому числі - летального зброї. 

"У комітеті вважають, що США повинні робити більше для запобігання російської агресії. Це стосується як діяльності Росії за кордоном, так і в кіберпросторі", - йдеться в документі.

Крім цього, в проекті бюджету зберігається пункт, який забороняє пряму співпрацю з російськими військовими, які були введені США після анексії Криму.

Як повідомлялося, під час візиту до Вашингтона 20 червня Петро Порошенко провів зустріч з державним секретарем США Рексом Тіллерсоном. На зустрічі обговорювалися шляхи надання оборонної зброї для України.

Перед цим, 16 червня, Порошенко провів зустріч з делегацією Національного демократичного інституту США (НДІ) на чолі з головою ради директорів цієї організації, колишнім державним секретарем США Мадлен Олбрайт. Олбрайт наголосила на важливості надання Україні оборонної зброї з метою забезпечення законного права суверенної держави на самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН.

Білий дім представив проект федерального бюджету США на 2018 фінансовий рік, який передбачає, в тому числі, допомогу Україні за різними програмами на загальну суму близько $350 млн. Документ містить можливість надання Україні летальної зброї оборонного призначення, чого не було в попередніх бюджетах США.