НОВИНИ

Олександр Крамар: Україна критично залежить від постачання низки енергоресурсів з Росії

Російська сторона не раз демонструвала готовність використовувати в гібридній війні проти України обмеження не лише на постачання наших товарів, а й на постачання нам сировини й енергоресурсів.

На тлі «хімічних воєн» останнього часу зберігається значно критичніша залежність України від постачання саме з Росії низки енергоресурсів, що дійсно змушує країну жити в умовах постійної загрози економічній безпеці. Про це пише економічний оглядач Тижня Олександр Крамар. 

Він нагадав, що російська сторона не раз демонструвала готовність використовувати в гібридній війні проти України обмеження не лише на постачання наших товарів, експорт яких має велику залежність від російського ринку, а й на постачання нам сировини й енергоресурсів, дефіцит яких загрожував українській економіці серйозними проблемами.

Наприклад, йдеться в матеріалі, за січень-квітень 2017 року з РФ було ввезено 279,75 тис. т із 283,03 тис. т усього імпорту антрацитового вугілля, 2,95 млн т коксівного вугілля із 4,42 млн т усього його імпорту за цей час, 176 із 393 тис. т коксу. З Росії та Білорусі (що в конкретному випадку одне й те саме) за той самий час імпортовано 323,2 із 330,5 тис. т зрідженого газу (пропан-бутану) та 1,8 із 2,25 млн т усього імпорту нафтопродуктів.

«Це реальний інструмент енергетичного й економічного шантажу, який ми залишаємо в руках Кремля. Уся ця продукція може бути заміщена закупівлями в інших країнах. Однак за нинішнього ввезення з Росії (іноді разом із Білоруссю) 60–99% її необхідного обсягу, зробити це швидко буде проблематично. Тому зменшувати залежність від імпорту з РФ відповідних груп товарів потрібно вже зараз», – пише Крамар.

Проте, зауважує він, тут не помітно жодних рішучих заходів із боку українського уряду.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»