НОВИНИ

Порошенко закликав Раду скасувати депутатську недоторканність

Президент висловив сподівання, що народні депутати незабаром приймуть відповідне рішення.

Президент України Петро Порошенко очікує, що Верховна Рада України найближчим часом скасує депутатську недоторканність. Про це він сказав під час урочистих заходів з нагоди дня Конституції України в середу в Києві.

"Мій проект змін до Конституції готовий, він вимагає політичної волі від народних депутатів, раз і назавжди зрівняти себе в правах з громадянами України. Точно так само, як ми зняли недоторканність з суддів", - сказав Порошенко.

Президент висловив сподівання, що народні депутати незабаром приймуть відповідне рішення.

"Я сподіваюся, що народні обранці в недалекому майбутньому приймуть відповідне рішення, адже серед них, напевно, немає нікого, хто б не обіцяв скасування цієї недоторканності в своїх виборчих програмах", - сказав він.

Президентський законопроект про внесення змін до Конституції України щодо недоторканності народних депутатів та суддів було зареєстровано у Верховній Раді 16 січня 2015 року. Законопроектом передбачається виключити з Конституції частини 1 і 3 статті 80. Йдеться про положення, яким визначено, що народним депутатам гарантується депутатська недоторканність, а також положення, згідно з яким народні депутати не можуть без згоди Верховної Ради бути притягнуті до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.